Obavijesti

Sport

Komentari 37

Marin ni među 10 favorita na US Openu: Evo gdje gledati...

Marin ni među 10 favorita na US Openu: Evo gdje gledati...
1

Navijači u Hrvatskoj će US Open moći pratiti na Eurosportu. Turnir je to koji je ostao u lijepom sjećanju Marinu Čiliću koji je isti osvojio 2014. godine, ali ove sezone nema ga ni među prvih 10 favorita

VIDEO

Teniski sladokusci zadovoljno trljaju ruke. Na meniju je posljednji Grand Slam sezone - US Open

Turnir je to koji se igra na tvrdoj podlozi i zapravo je moderna verzija najstarijeg teniskog prvenstva na svijetu. Vjerovali ili ne, taj se turnir igra od 1881. godine, a u početku je bio zamišljen kao državno prvenstvo SAD-a. Od 1987. postaje Grand Slam i ulazi u društvo Australian Opena, Wimbledona i Roland Garrosa.

Taj je turnir posebno drag našem Marinu Čiliću koji je isti uspio osvojiti 2014. godine nakon što je u finalu srušio Japanca Nishikorija (6-3, 6-3, 6-3).

Nole je favorit

Tereni na US Openu više odgovaraju igračima koji igraju na servis i volej jer se igra na izuzetno brzoj podlozi koja omogućuje manje trenje i manji odskok loptice od ostalih podloga.

Tennis: Western and Southern Open

Glavni teren jest Arthur Ashe koji može primiti više od 22.000 gledatelja. Ukupni nagradni fond je vrtoglavih 57 milijuna dolara, a naslov brani srpski tenisač Novak Đoković koji je prema kladionicama prvi favorit turnira. Koeficijent da će Đoković osvojiti turnir je 2,25, dok je na Rafaela Nadala koeficijent 4, a na Rogera Federera 9.

Čilić je 11. favorit turnira, a koeficijent na njegovo osvajanje je 41. Bolje kotiraju Medvedev, Thiem, Tsitsipas, Zverev, Wawrinka, Agut, Hačanov...

Gdje gledati?

Prava na US Open ima Eurosport koji će na svom prvom i drugom kanalu prenositi najbolje teniske mečeve. Eurosport je u Hrvatskoj dostupan na Total TV-u, Evo TV-u i Magic NET-u u osnovnim paketima. 

Također, mečevi će se moći pratiti preko interneta preko Eurosport Playera za pet eura mjesečno ili 25 eura godišnje.

Kad i s kim igraju naši?

Marin Čilić će u prvom kolu za protivnika imati Slovaka Martina Kližana, veteran Ivo Karlović će igrati protiv mladog Amerikanca Francesa Tiafoea, dok će trenutačno najbolje rangirani hrvatski igrač Borna Ćorić za suparnika u 1. kolu imati Rusa Eugena Donskoja. 

Tennis: Citi Open

Čilić i Kližan dosada su se susreli četiri puta i u sva je četiri navrata bolji bio hrvatski igrač koji je ove godine u New Yorku postavljen za 22. nositelja. Ukoliko pobijedi Kližana, Čilić će za suparnika u 2. kolu imati boljeg iz ogleda između Talijana Andreasa Seppija i Bugarina Grigora Dimitrova, projekcija ždrijeba Čilića u 3. kolu vodi na 14. nositelja Amerikanca Johna Isnera, dok bi u 4. kolu, ako tako daleko dođe, Čilić mogao igrati protiv drugog igrača svijeta Španjolca Rafaela Nadala.

Ako pobijedi 19 godina mlađeg Tiafoea u 1. kolu, Karlović će u 2. kolu ići na pobjednika susreta između šestog nositelja Nijemca Alexandera Zvereva i Moldavca Radua Albota. Karlović i Tiafoe se dosada nisu sretali.

Ćorić, koji je postavljen za 12. nositelja, bi u slučaju prolaska u 2. kolo tamo igrao protiv pobjednika susreta između Srbina Filipa Krajinovića i Nijemca Cedrik-Marcela Stebea. Projekcija ždrijeba Ćorića u 3. kolu vodi na 21. nositelja Kanađanina Miloša Raonića, a u 4. kolu na sedmog nositelja i finalista US Opena iz 2014. Japanca Keija Nishikorija.

Vekić na kvalifikanticu, Martić na Zidanšek

U konkurenciji tenisačica Hrvatska će imati dvije predstavnice, 22. nositeljicu Petru Martić i 23. nositeljicu Donnu Vekić.

Martić će turnir otvoriti susretom protiv Slovenke Tamare Zidanšek koju je svladala u njihovom jedinom dosadašnjem susretu u 1. kolu Istanbula ranije ove godine. U slučaju pobjede protiv Zidanšek, Martić će u 2. kolu igrati protiv pobjednice susreta između dvije kvalifikantice.

Vekić će, igrati protiv kvalifikantice Richel Hogenkamp, dok bi u 2. kolu mogla igrati protiv bolje iz ogleda Estonke Kaie Kanepi i Njemice Tatjane Marije.

Uvjerljivo najzvučniji susret 1. kola bit će onaj između Amerikanke Serene Williams i Ruskinje Marije Šarapove. Williams je postavljena za osmu nositeljicu, dok je Šarapova, zbog brojnih ozljeda koje je imala u 2019. godini, trenutačno tek 87. igračica svijeta.

Dvije bivše pobjednice US Opena, Williams je u New Yorku slavila šest puta, a Šarapova jednom, sastat će se po 22. put, a u dosadašnjem 21 međusobnom ogledu omjer je uvjerljivo na strani Amerikanke koja je ostvarila 19 pobjeda uz samo dva poraza. Williams i Šarapova dosada su se susretale devet puta na Grand Slam turnirima, ali nikada na US Openu i nikada prije 4. kola. Četiri njihova dvoboja bila su u finalima, Šarapova je slavila u finalu Wimbledona 2004., a Williams u finalima Australian Opena 2007. i 2015. te Roland Garrosa 2013. 

 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.

Komentari 37
VIDEO

Umro je Velibor Džarovski: Namjestio je 80 utakmica, 30 festivala, kao i izbora za miss
OTIŠAO 'KRALJ MAFIJE'

Umro je Velibor Džarovski: Namjestio je 80 utakmica, 30 festivala, kao i izbora za miss

Velibor Džarovski preminuo je u 75. godini, javljaju mediji iz SJeverne Makedonije. Samoporzvani "kralj nogometne mafije" umro je nakon kraće bolesti, a vijest je potvrdila i obitelj.

VIDEO Ovo je da ti se sledi krv u žilama! Japanac srušio rekord i preletio skoro 300 metara...
NEVJEROJATAN SKOK

VIDEO Ovo je da ti se sledi krv u žilama! Japanac srušio rekord i preletio skoro 300 metara...

ISLAND - Japanac Ryoyu Kobayashi na Islandu je postavio neslužbeni svjetski rekord u skijaškim skokovima. Preletio je čak 291 metar na posebno izgrađenoj skakaonici u skijaškom centru Hlidarfjall, a srušio je službeni svjetski rekord za 37,5 metara. U zraku je bio osam sekundi i postigao najveću brzinu od 107,5 kilometara na sat.
Dinamov zaokret: Najboljima još veće plaće, a sa strancima nikad nismo napravili razliku
'OKREĆEMO SE MLADIMA'

Dinamov zaokret: Najboljima još veće plaće, a sa strancima nikad nismo napravili razliku

Marko Marić kaže: Teško profiliramo krilne igrače, a razvijamo sjajne vezne pa takve ne treba tražiti u inozemstvu. Davanje velikih i dugoročnih ugovora djeci od 18 godina je loše. Svi koji su otišli iz Dinama sa 16 godina, do 19. su bili u puno slabijem klubu