Mate Bilić zabio u porazu, Real bolji od Valladolida

1

Valencia je pobijedila Biliće Sporting 3-2, iako je momčad iz Gijona imala bod u rukama do tri minute prije kraja. Raul je opet zabio za Real

I nakon 30. kola Sporting, apsolutno raritetno, nema još niti jedan remi u prvenstvu, a ovaj put mu je bio udaljen svega tri minute. Hrvatski nogometaš Mate Bilić postigao je u 71. minuti pogodak za 2-2 na ogledu Sportinga i Valencije u Gijonu, no domaćin je do kraja ipak izgubio. Bilić je ušao u igru u 64. minuti, a samo sedam minuta kasnije je postigao izjednačujući gol za 2-2. To je bio osmi prvenstveni pogodak ovog nekadašnjeg igrača Hajduka.
Taj rezultat je stajao na semaforu sve do 87. minute kada je Mata treći put na utakmici donio prednost Valencije, ali taj put je klub s Mestalle i zadržao plus do kraja utakmice. Ovom pobjedom se Valencia probila na četvrto mjesto ljestvice.
Real je u Madridu elegantno pobijedio Valladolid s 2-0 pogocima Raula i Robbena. Raulu je to 15., a nizozemskom nogometašu šest pogodak u Primeri. Dva davljenika i dvije posljednje momčadi na ljestvici, Numancia i Espanyol, odigrali su utakmicu bez pogodaka 0-0, dok je promjena trenera u Betisu očigledno izazvala pozitivan šok. Naime, klub iz Seville se s gostovanja kod Racing Santandera vratio uz tri boda (pobjeda 3-2).

PRIMERA, 30. KOLO

Mallorca - Almeria 2-0 (Santana 59, Castro 90)
Numancia - Espanyol 0-0
Osasuna - Atheltic Bilbao 2-1 (Masoud 19, Sergio 80 / Ocio 23)
Racing Santander - Betis 2-3 (Luccin 5, Žigić 32 / Edu 19, Emana 29, 53)
Real Madrid - Valladolid 2-0 (Raul 44, Robben 82)
Sporting Gijon - Valencia 2-3 (Barral 32-11m, Bilić 71 / Silva 18, Villa 54-11m, Mata 87)
Sevilla - Getafe 0-1 (Gavilan 82)
Deportivo - Atletico Madrid 1-2 (Diaz 87 / Agüero 45, Simao Sabrosa 69)