Komentari 16

Mektić i Pavić osvojili Antaliju! Turci ih nagradili s 8900 eura

Nikola i Mate nakon nešto više od sat vremena igre bili su bolji od Dodiga i Polašeka 6-2, 6-4. Mektiću je to deveti osvojeni ATP turnir u karijeri, a Paviću već 18. Od ove sezone igraju zajedno

Hrvatski dvojac Nikola Mektić (32) i Mate Pavić (27) osvojio je ATP turnir iz serije 250 u Antaliji u Turskoj pobijedivši u hrvatskom finalu Ivana Dodiga (36) i slovaka Filipa Polašeka (35) 6-2, 6-4 nakon sat i sedam minuta igre.

POGLEDAJTE VIDEO: Mate Pavić trenira s djecom

00:53

Mektiću i Paviću bio je to prvi zajednički turnir ove sezone u kojoj bi na Olimpijskim igrama mogli napraviti velike stvari za Hrvatsku - i odmah su došli do kraja.

Deveti je to trofej na ATP touru za Nikolu u 17. finalu, a 18. za Matu u 40. finalu. Osim trofeja i 250 bodova, u džep će kao par pospremiti i 8900 eura, dok će Dodigu i Polačeku pripasti 6880 eura i 150 bodova.

Što se Dodiga tiče, ostao je na 15 trofeja u 33 finala, od čega dva od pet upravo s Polašekom.