Mladen Petrić zabio za pobjedu Borussije u Kupu

3

Hrvatski napadač zabio je treći gol u 3-1 pobjedi momčadi iz Dortmunda u četvrtfinalu Kupa za prvo njihovo polufinale u 19 godina

U samo tri minute Borussia je protiv drugoligaša Hoffenheima došla do dva gola prednosti. Federico je u 20. minuti pogodio za 1-0, a za 2-0 je tri minute kasnije zabio Tinga. Copado je smanjio na 2-1 iz penala u 38. minuti i tim je rezultatom završilo poluvrijeme. Iako su imali prednost, Borussia je pred 55.000 svojih navijača u nastavku morala čuvati ovu prednost.
Da to ne bude osobito velik problem pobrinuo se Mladen Petrić. Kapetan švicarske reprezentacije Alexander Frei je nabacio, a Petrić glavom efektno loptu pospremio u mrežu. Momčad iz Dortmunda ponovno je imala dva gola prednosti, no tek su tada gosti počeli ozbiljno napadati. I radili su to vrlo uspješno, stvorili nekoliko vrlo zrelih prigoda, ali nisu uspjeli zabiti. Borussia je uspjela sačuvati pozitivan rezultat i prvi put u zadnjih 19 godina ušla među četiri najbolje momčadi u njemačkom Kupu.
Strijelac Petrić na terenu je proveo svih 90 minuta, jednako kao i naš reprezentativni branič Robert Kovač.
Dramatično je bilo u Stuttgartu. Gostujuća Jena je povela u 32. minuti, a aktualni njemački prvak uspio je izjednačiti preko Marija Gomeza tek u 81. minuti. Veliki korak prema polufinalu Stuttgart je napravio u 4. minuti produžetaka, kad je Gomez opet zabio za 2-1. No Müller je u 120. minuti ponovno izjednačio, a na penale je prošla predzadnja momčad 2. lige.