Komentari 2

Mladi Dinamo pobjedom krenuo u Ligu prvaka: Dobili Rumunje

1

Dinamo je zasluženo stigao do vodstva. Na lijevoj strani Radonja je fintom izbacio protivnika, ubacio na prvu vratnicu gdje Ćuže glavom postiže pogodak, uz pomoći vratara Serana koji je loše reagirao...

Mlada momčad Dinama iz Rumunjske se vraća s vrijednom pobjedom protiv Viitorula. U Constanti je Plavi pogotkom Ćužea slavili 1-0 u prvom kolu UEFA Youth League.

Pod vodstvom trenera Igora Jovićevića Plavi su istrčali u 4-3-3 formaciji, sa sedam igrača iz druge momčadi (Horkaš, Šutalo, Franjić, Tolić, Hasić, Ćuže i Marin), dok Hrvoj, Radonja, Julardžija i Pavlak igraju ove sezone za juniore. Također, zbog ozljede lijevog beka, na toj poziciji zaigrao je Vedad Radonja, koji je po vokaciji stoper.

U 35. minuti Plavi su nagovijestili pogodak. Prvo je Julardžija započeo akciju, koju je nastavio Hasić i pronašao Ćužea u kaznenom prostoru, ali centarfor je poslao loptu preko gola iz izgledne situacije. Ipak, dvije minute kasnije, Dinamo je zasluženo stigao do vodstva. Na lijevoj strani Radonja je fintom izbacio protivnika, ubacio na prvu vratnicu gdje Ćuže glavom postiže pogodak, uz pomoći vratara Serana koji je loše reagirao.

Nastavak je ponudio veliku kontrolu utakmice od strane momčadi trenera Jovićevića. Plavi nisu dozvolili Viitorulu da kreira opasne situacije pred vratima Horkaša. Taktički disciplinirano predstavu pružili u igrači Dinama u Rumunjskoj, tek u 70. minuti zaprijetio je domaćin preko Calina dalekometnim pokušajem koji je obranio Horkaš.

Priliku u nastavku imao je Tomislav Krizmanić, koji je u 81. minuti šutirao direktno iz kornera u gol, ali na mjesto je bio vratar. Tri minute prije kraja Marin se sjurio prema vratima, ali njegov udarac prošao je tik uz lijevu vratnicu. Najveću priliku kreirao je Dinamo u drugoj minuti sudačke nadoknade kad je Marin ubacio s desne strane, a Šipoš iz blizine pogodio prečku.