Mladostašice pružile dobar otpor odbojkaškom 'Realu': Napunile su Dom odbojke...

Mladostašice su pokazale vrlo hrabru igru, punu potencijala kojeg ova iznimno mlada ekipa ima. Veselje Talijanki kod svakog osvojenog poena zorno je pokazivalo koliko su bile fokusirane i koliko su morale izvlačiti iz sebe

Odbojkašice Mladosti u prvoj su utakmici osmine finala Kupa CEV u Domu odbojke očekivano izgubile od favorizirane talijanske ekipe Savino Del Bene Scandicci sa 0-3 (19-25, 22-25, 19-25).

Talijanke su od početka uspostavile kontrolu igre na terenu, i to ne u najjačem sastavu, jer su startale u meč bez kineskinje Zhu Ting, ruskinje Antropove i nizozemke Belien, ali i talijanske reprezentativke Pietrini. Prvi set rezultatski prilično izjednačen do polovice, a onda nakon 12-13 Scandicci odlazi na 17-13 da bi set bio okončan rezultatom 25-19 nakon 22 minute igre.

Nakon što je u prvom setu očito prošla impresioniranost mladostašica najjačom ekipom s kojom su se ikada susrele, kada su uvidjele da s njima mogu ravnopravno igrati, malo su 'otpustile ruku' što je rezultiralo njihovim vodstvom od 4-0. Ponesene tim novim zanosom u igri mladostašice vode 5-1, 8-5, 12-9 i 15-12 održavajući tri poena prednosti. Talijanke su izjednačile prvi puta na 17-17, a onda i povele 20-19 da bi tu dionicu igre riješile sa 25-22 u svoju korist.

U trećem setu Talijanke podižu razinu igre očito svjesne da se s domaćom ekipom nije za šaliti te kreću sa 7-2, mladostašice stižu do izjednačenja od 9-9, pa i vodstva 14-12 na servise Katarine Pavičić. Posljednji su puta hrvatske predstavnice u setu vodile sa 16-15, ali Scandicci se morao i te kako pomučiti za pobjedu koja nije došla samo tako. Mladostašice su pokazale vrlo hrabru igru, punu potencijala kojeg ova iznimno mlada ekipa ima. Veselje Talijanki kod svakog osvojenog poena zorno je pokazivalo koliko su bile fokusirane i koliko su morale izvlačiti iz sebe i posljednje atome snage.