Komentari 504

Moharrami počastio Salzburg, Drmić promašio bod Dinama

15

Nakon Milana Dinamo je izgubio i u Salzburgu. Odlučila je nepažnja Moharramija koji je skrivio kazneni udarac, a koji su Austrijanci u 70. minuti pretvorili u minimalnu pobjedu. Drmić je promašio zicer u 82. pa zabio u 94., ali iz zaleđa

U susretu 3. kola E skupine nogometne Lige prvaka Dinamo je na gostovanju kod austrijskog prvaka RB Salzburga izgubio 0-1.

Gol odluke zabio je Noah Okafor iz kaznenog udarca u 70. minuti.

"Modri" su dobro ušli u susret, u 8. minuti opasno je zaprijetio Mišić, a u 13. minuti i Ivanušec. Međutim, mreža domaćeg sastava je ostala nedirnutom. U 17. minuti zaprijetili su i domaćini, no Livaković je obranio Sučićev udarac. U posljednjih 15 minuta prvog dijela Salzburg je pritisnuo, međutim, domaćini niti jednom nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Dinamovim vratima.

Susret RB Salzburga i Dinama u 3. kolu UEFA Lige prvaka

Pritisak domaćina nastavio se i na otvaranju drugog dijela i Salzburg je u 55. minuti dočekao sjajnu priliku. Seiwald je ubacio iz kornera, Šeško pucao glavom pogodivši Livaković u glavu.

Ključni trenutak utakmice zabio se u 68. minuti kada je latvijski sudac Andris Treimanis dosudio upitan kazneni udarac za Salzburg nakon Moharamijeva prekršaja nad Andreasom Ulmerom. Okafor je bio siguran za 1-0.

Dinamo je u sudačkoj nadoknadi uspio zatresti mrežu suparnika, no gol Drmića je poništen zbog zaleđa.

Za domaćine je Luka Sučić igrao do 90. minute, dok Roko Šimić nije ulazio u igru.

Za sedam dana hrvatski i austrijski prvak će imati uzvrat na stadionu Maksimir.

Susret RB Salzburga i Dinama u 3. kolu UEFA Lige prvaka Susret RB Salzburga i Dinama u 3. kolu UEFA Lige prvaka

U drugom susretu iz skupine večeras se na Stamford Bridgeu sastaju Chelsea i Milan. Nakon nepotpunog trećeg kola na vrhu ljestvice je RB Salzburg s pet bodova, Milan ima četiri, Dinamo tri, a Chelsea jedan bod.

3. KOLO LIGE PRVAKA 18:45 , RB ARENA, SALZBURG
RB Salzburg
Okafor 71' (p)
1 : 0
Dinamo
90+6'

Kraj! Salzburg je pobijedio 1-0 i priuštio Dinamu drugi uzastopni poraz. Austrijanci već u utorak dolaze na Maksimir.

90+4'

Ma je li moguće? Drmić je zabio, Drmić je i slavio, ali gola nema! Pomoćni sudac odmah je podigao zastavicu, i bio je u pravo, ostaje 1-0....

90'

Livaković ostavlja malu nadu za Dinamo! Stisnuo je Dinamo pred kraj u potrazi za izjednačenjem, Baturina je dugo čekao, pa izgubio loptu, a u polukontri Šeško je mogao sve riješiti.