Komentari 201

Drama, pljusak, Bebek, rulet! Hajduk na penale u finale Kupa

28

Lokomotiva je šokirala Hajduk i povela golom Majstorovića, čovjeka koji je početkom utakmice skrivio nedosuđeni penal na Saidu. Izjednačio je Barry četiri minute potom, a Splićani su prošli nakon penala 5-3

Ako se ikad za neku pobjedu na penale moglo reći da je apsolutno zaslužena, to bi bila Hajdukova u Kranjčevićevoj. Lokomotiva je pala tek nakon penala, no svaki drugi ishod zapravo bi bio sportska nepravda.

Nakon prvog poluvremena, po prilikama i situacijama koje je imao, Hajduk je komotno mogao voditi 3-0. Najizglednija "šansa" pojavila se u 10. minuti, ali sudac Ivan Bebek je rekao: "Ma kakvi!" I, pokazala je snimka, grubo pogriješio, teško oštetio Splićane. Ante Majstorović je junački opleo Ahmada Saida po nogama u čistoj šansi, no od riječkog suca ni traga ni glasa...

Složio ga ko metar drva: Ovo Bebeku nije penal za Hajduk?!

Nije to previše omelo Kopićeve nogometaše, nastavili su dominirati i stvarati šanse, ali lopta nije htjela u gol. Malo prečka, koju je Borja stresao s vrha peterca, u trenucima kad je gol bio prazan, pa malo Šemper, koji je skidao zicere, malo promašaji. I, nakon svega, nula na poluvremenu. I zvižduci za Bebeka s tribina, obojenih pretežno u bijelo.

A u nastavku je krenula Lokomotiva. Kao što to obično biva kad toliko toga promašiš, stigla je kazna. Pakleno brzi Lirim Kastrati, dečko s Dinamovim skalpom u vlasništvu, izborio je slobodnjak, Lovro Majer je nabacio, a zabio Majstorović, igrač već primjećen u onoj 10. minuti... I jurnuli su "lokosi" odmah još naprijed, a onda je stigao - kontraudar. Samo četiri minute nakon vodstva Gyurcso je proigrao Hamzu Barryja i utakmica se vratila na početak.

Nastavio je Kastrati jurišati, kiša je pljusnula pa stala, Torcida s pjesmom uporno nije stajala, a Hajduk je pokušavao pretvoriti inicijativu u drugi gol. Imali su i "lokosi" svoje šanse, no Hajduk je i dalje ostavljao bolji dojam, bio konkretniji, opasniji. I nemoguće su promašivali mladi Kovačević, pa Said, pa Bašić, ali tih 1-1 je uporno stajalo na semaforu. Do isteka 90, a zatim i 120 minuta. Poslao je u zadnjem napadu Kopić i Karla Leticu u šesnaesterac Lokomotive, računajući valjda da čuda mogu imati i reprizu... Uzalud.

Inače mirni trener Hajduka gestikulirao je prema tribinama uoči raspucavanja penala, tražio je podršku, a igrači Lokomotive u svemu tome osjećali su se kao na gostujućem terenu. A tako su u pucali. Uplašeno i nesigurno. Lovro Majer je poslao loptu preko gola, Mario Musa pokraj gola, tako da nije bilo važno što je Šemper obranio Tomi Bašiću. I Hajduk je otišao u finale, kojem čeka boljeg iz ogleda Rijeke i Dinama.

Kopić: Znao sam da to možemo riješiti u svoju korist

- Dominirali smo, imali veliki broj prilika. Vjerovali smo da ćemo to riješiti u 90 minuta. Imali smo velik broj kontri i znao sam da imamo dovoljno kvalitete da to privedemo na pravi način - rekao je Željko Kopić za HNTV odmah nakon utakmice.

- Bez obzira na rezultat, htio sam da težimo svojoj igri. Nekad je to lošije, nekad bolje. Nismo odustajali i na kraju je ispalo dobro - dodao je.

- Razočaranje je sigurno ogromno. Prvo poluvrijeme odigrali smo jako loše, utakmica s Dinamom ostavila je traga. Nakon promjena na poluvremenu počeli smo igrati nogomet - poručio je nakon utakmice Goran Tomić, trener Lokomotive, i dodao:

- Hajduk je imao svoje šanse, i mi svoje, u produžecima smo dobro parirali i sve je završilo tom lutrijom penala.