Komentari 7

Monaco razbio Nantes, Danijel Subašić ponovno zaključao gol

1

Momčad iz Kneževine još je jednom impresivnom predstavom potvrdila najozbiljniju kandidaturu za naslov prvaka Francuske. Nantes je na Louisu II pao 4-0, a Monaco je u 28 utakmica zabio 82 gola

Nogometaši Monaca na uvjerljiv su način u nedjelju stigli do 20. prvenstvene pobjede, nakon što su na svom stadionu Louis II u Monte Carlu s uvjerljivih 4-0 svladali Nantes, a hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić po 12. put u ovoj sezoni sačuvao je svoju mrežu.

Monaco je načeo Nantes već u četvrtoj minuti kad je prvi od svoja dva gola na utakmici postigao 18-godišnji Kylian Mbappe. U posljednje dvije minute prvog dijela domaći je sastav još dvaput zatresao mrežu. Prvo je precizan bio Valere Germain u 44. minuti, a dvije minutu poslije po drugi je put u strijelce upisan Mbappe.

U nastavku je jedini pogodak pao iz opravdano dosuđenog penala nakon prekršaja na Thomasu Lemaru, a siguran realizator bio je Brazilac Fabinho.

Monaco je u 28 utakmica sakupio 65 bodova, tri više od drugoplasiranog PSG-a i trećeplasirane Nice. Nantes je ostao na 34 boda i 12. mjestu.

Ligue 1, 28. kolo:

• Monaco - Nantes 4-0 (Mbappe 4, 45+1, Germain 44, Fabinho 59-11m)
  • Lorient - Marseille 1-4 (Moukandjo 73 / Rolando 6, Payet 19, Thauvin 53, Sanson 56)
  • Toulouse - Lille 1-1 (Jullien 30 / Benzia 80)