Komentari 2

Morali su zamijeniti dresove: Stalno su dodavali suparnicima

1

Nogometaši japanskog drugoligaša Gifua imali su zelene dresove, a gosti sive. Nikako nisu mogli raspoznavati dresove te su ponovili potez Uniteda iz 1996. - uzeli su novi komplet

Ishod nogometne utakmice ne ovisi samo o kvaliteti igrača, dobroj taktici ili većoj trci. Japanski drugoligaš Gifu izgubio je zbog - boje dresa.

Kod kuće protiv Matsumoto Yamage istrčali su u svojim tradicionalnim zelenim dresovima, no gosti su došli u sivim.
I čim je počela utakmica plan nogometaša Gifua pao je u vodu. Nikako nisu mogli razlikovati boje dresova te su lopte uglavnom dodavali suparnicima. Gosti su to iskoristili te poveli s 1-0.

Na poluvremenu su čelnici Gifua uložili žalbu kod glavnog suca, koji je samo odmahnuo rukom. Domaćin je potom odlučio zamjeniti dresove te su drugo poluvrijeme umjesto u zelenim igrali u bijelim majicama.

Na njihovu žalost ta zamjena im nije pomogla, nogometaši Matsumota sačuvali svoju prednost do kraja utakmice.

Prije 21 godinu istu stvar napravili su i nogometaši Manchester Uniteda protiv Southamptona. Na poluvremenu su "vragovi" gubili 3-0, pa je Alex Ferguson odlučio da njegovi dečki uzmu nove dresove jer su imali puno problema s novim sivim kompletom, odnosno, slabije su se raspoznavali na terenu.

Fergusonu se zamjena dresova nije isplatila, Manchester je u konačnici izgubio 3-1.