Komentari 37

Na turneju krenuli pobjedom: 'Medvjedi' slavili kod Spartaka

1

Nakon oproštaja od Ledene pobjedom nad Dinamo Minskom, Medveščak turneju po Istoku otvorio je novom pobjedom. U Moskvi su preokrenuli Spartak u završnici 3-1

Hokejaši Medveščaka pobjedom su se oprostili od Ledene svladavši u ponedjeljak Dinamo Minsk, a na isti način krenuli su na turneju po istoku Europe.

'Medvjedi' su uspješno svladali prvu prepreku Spartak, kojeg su pobijedili u Moskvi 3-1. Momčad Marka Frencha produbila je krizu ruske momčadi, koja je pretrpjela već deveti uzastopni poraz.

No Spartak je dobro krenuo te je poveo preko Kozlov u 9. minuti iskoristivši igrača više, no Medveščak se vratio u drugoj trećini izjednačivši preko Lingleta također iskoristivši Powerplay u 27. minuti nakon asistencije Popovica.

Domaćin je ponovo mogao vratiti vodstvo, no u 36. minuti Volkov nije realizirao kazneni udarac. Kazna je uslijedila u posljednjoj dionici u kojoj su 'medvjedi' napravili preokret u završnici povevši preko Murleyja u 57. minuti, a konačni rezultat postavio je Kane zabivši u praznu mrežu 42 sekunde prije kraja.

- Obje su momčadi imali šansu pobijediti. Spartak je igrao dobro i diktirao je igru na početku, ali nakon što smo izjednačili, promijenio se tijek igre. Bili smo odlični u situacijama s igračem manje, dobro smo blokirali udarce, a i dobro smo odradili situacije s igračem više - rekao je trener Medveščaka Mark French, a strijelac Matt Murley je dodao:

- Ovo je velika pobjeda za nas. Trebala su nam ta tri boda. Čekali smo, bili smo strpljivi i na kraju smo uspjeli. Penalty kill nam je bio izvrstan. Pokraj ostalih igrača koji su to odradili odlično, Barry je bio najbolji u tom dijelu igre

Sljedeću utakmicu Medveščak igra protiv Avangarda u Omsku 14. siječnja.