Komentari 9

Najefikasniji europski stroj ne misli stati: Monaco razbio Nicu

1

U derbiju 23. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je pobijedio Nicu 3-0, što je iskoristio PSG i gostujućom pobjedom protiv Dijona 3-1 probio se na drugo mjesto Le Championnata.

Momčad iz Kneževine i Nica su derbi Azurne obale dočekali bodovno poravnati na vrhu ljestvice, no gosti se nisu uspjeli obraniti silovitim napadima najefikasnije momčadi u ligama 'petice'.

Nica je držala 'nulu' u prvom poluvremenu, no u nastavku susreta je domaćin zabio tri gola.

Strijelci za uvjerljivu pobjedu Monaca bili su Valere Germain (47) i Radamel Falcao (60, 81). Nica je najbliže pogotku bila u posljednjim trenucima susreta kada je Valentin Eysseric uzdrmao vratnicu. Danijel Subašić je branio za Monaco sigurno svih 90 minuta.

PSG je iskoristio poraz Nice i pobjedom protiv Dijona 3-1 probio se na drugu poziciju. PSG je tek u zadnjih deset minuta uspio slomiti domaćine. Strijelci za PSG bili su Lucas Moura (29), Thiago Silva (81) i Edinson Cavani (84), dok je pogodak za Dijon zabio Julio Tavares (31).

Monaco vodi na ljestvici sa 52 boda, PSG ima 49 bodova kao i Nica, ali Parižani imaju bolju razliku pogodaka.