Komentari 22

Napokon zaigrao i Ivica Zubac, rekordna 52 koša DeRozana

1

Protekle noći odigrane su četiri utakmice na NBA parketima, a dva su hrvatska košarkaša imala sličan učinak. Zubac je za 12 minuta dao četiri koša i imao četiri skoka, a Hezonja za 16 minuta četiri koša i dva skoka

Orlando Magic izgubio je nagostovanju kod Brooklyna 98 - 95, a Mario Hezonja ispao i ovu utakmicu počeo je na klupi. U 16 minuta na parketu zabio je četiri koša uz šut iz igre 2/7 te za tricu 0/2, a imao je i dva skoka. Netse je do pobjede predvodio DeMarre Carroll sa 14 koševa i 10 skokoca, a ukupno je pet njihovih igrača završilu utakmicu s dvocifrenim brojem koševa.

Kod Orlanda Aaron Gordon ubacio je 20 koševa uz 12 skokova, Elfrid Payton 17 koševa uz sedam asistencija, a Bismack Biyombo 13 koševa uz 17 skokova.

I drugi hrvatski košarkaš noćas je morao pognute glave napustiti dvorane. Ivica Zubac napokon je dobio minute u porazu Lakersa od Timberwolvesa 114-96. Hrvatski centar igrao je 12 minuta, zabio četiri koša uz šut 2/3 iz igre te imao četiri skoka. Minnesotu je predvodio Jimmy Butler s 28 koševa, Wiggins je zabio 21, Towns imao 16 koševa i 13 skokova.

Utakmicu za pamćenje odigrao je Torontov DeMar DeRozan zabivši 52 koša što je rekord franšize i čime je prestigao Vincea Cartera i Terrencea Rossa koji su zabili 51. Raptorsi su pobijedili Buckse 131-127 nakon produžetka, a DeRozana je solidno pratio Kyle Lowry s 26 koševa.

Produžetak su gledali i navijači u Chicagu gdje je Portland slavio 124-120 uz 32 koša CJ McColluma, Aminu je zabio 24, Turner 22, a Jusuf Nurkić imao double-double (11 koševa i 15 skokova).