Komentari 2

NBA: Denver Nuggetsima derbi protiv LA Lakersa

1

U svom Staples Centru LA Lakersi poražni su od Nuggetsa. Najzaslužniji je Chauncey Billups sa 39 koševa te 9 trica, drugim najboljim rezultatom lige

Deset je utakmica odigrano u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta u petak. Derbi večeri igran je u Staples Centeru u kojem su domaći Los Angeles Lakersi poraženi od Denver Nuggetsa 126-113. U dvoboju najbolje i omjerom drugoplasirane momčadi Zapadne konferencije spremnijim se pokazao gostujući sastav, uglavnom zahvljajući jednoj od najboljih utakmica karijere Chaunceyja Billupsa. Postigao je razigravač Nuggetsa osobni rekord karijere od 39 poena (imao i osam asistencija) u sjajnoj šuterskoj večeri iza linije za tricu. Pogodio je 21 koš u trećoj četvrtini utakmice u kojoj je ubacio devet od 13 dalekometnih ubačaja. Još od Wilta Chamberlaina 1966. godine nitko nije u jednoj četvrtini ubacio više Lakersima, a devet ubačenih trica aktualnim prvacima lige drugo je najbolje ostvarenje u povijesti NBA lige. Dodajmo da je Denver odigrao sedmu utakmicu zaredom bez svog najboljeg igrača Carmela Anthonyja, te da je ovom pobjedom prekinut niz od osam uzastopnih domaćih slavlja momčadi Lakersa za koje je Kobe Bryant ubacio 33 poena uz devet skokova. Drugim triple-doubleom karijere Josh Smith (18 koševa, 14 skokova, 10 asistencija) predvodio je Atlanta Hawkse do pobjede nad Chicago Bullsima. Bilo je 91-81. Dallas Mavericksi kaznili su Dirka Nowitzkog klupom na početku utakmice zbog kašnjenja na pucački trening prije susreta, no zapravo su kaznili sami sebe budući da je upisan domaći poraz od slabih Minnesota Timberwolvesa (117-108). Tek dvanaesta je to bila pobjeda Wolvesa u 50. utakmici sezone, a ostvarena je na krilima Kevina Lovea (17 poena, 11 skokova). Nowitzki je u konačnici dobio svoju minutažu (37 minuta), što mu je bilo dovoljno za 21 poen i osam skokova, ali ne i za spriječiti prvu Minnesotinu pobjedu u Dallasu nakon trinaest uzastopnih poraza. Posljednji puta je Nijemac s klupe za pričuve ušao u svojoj drugoj NBA sezoni, 1999. godine. Ubačaj Carona Buttlera 0.5 sekundi prije kraja susreta donio je Washington Wizardsima gostujuću pobjedu u Orlandu kod Magica (92-91) i to u utakmici u kojoj su zaostajali 21 koš razlike. Butler je susret okončao s 31 poenom i devet skokova. Phoenix Sunsi su kompletirali savršen gostujući niz četvrtom uzastopnom pobjedom na četvrtom vezanom gostovanju. Bili su bolji od domaćih Sacramento Kingsa 114-102 uz 23 poena, osam skokova i deset asistencija Stevea Nash i 30 koševa uz devet uhvaćenih lopti Amarea Stoudemirea.