NBA: Razvod uopće ne smeta Tonyju Parkeru da igra sjajno

1

Čini se kako Parkera ništa ne može omesti. Francuski playmaker ubacio je 21 koš i podijelio suigračima sedam lopti u pobjedi protiv Chicago Bullsa

Samo nekoliko sati nakon što je njegova supruga Eva Longoria podnijela sudu papire za razvod trogodišnjeg braka, Tony Parker morao je izaći na parket AT&T Centera u San Antoniju...

Privatne probleme Parker je ostavio po strani i uz Tima Duncana (16 poena, 18 skokova) dominirao protiv Chicago Bullsa u pobjedi 103-94, osmoj uzastopnoj za Spurse nakon što su u sezonu ušli s omjerom 1-1. Francuski playmaker ubacio je 21 koš i podijelio suigračima sedam lopti za ubačaj.

Na poluvremenu su Bullsi, koje je s 33 poena predvodio Derrick Rose, uživali 47-37 prednost, no i ostali bez odgovora u trećoj četvrtini utakmice u kojoj su Spursi, uz 71 posto šuta, ubacili 37 koševa.

Chris Bosh je ubacio 35 poena te potom prosjedio cijelu posljednju četvrtinu utakmice, a LeBron James dodao 20 koševa, uz osam skokova i devet asistencija u 123-96 pobjedi Miami Heata nad Phoenix Sunsima čiji je niz od tri uzastopna slavlja tako došao svojem kraju. Svi starteri gostujuće momčadi ubacili su dvoznamenkast broj poena, a najviše Steve Nash. Ipak, uz 17 poena imao je tek dvije asistencije što mu je najmanji takav statistički učinak u rasponu od 141 utakmice.

Zadnju četvrtinu na klupi je proveo i Kobe Bryant, strijelac 33 poena u gostujućoj 103-90 pobjedi Los Angeles Lakersa kod Detroit Pistonsa. Pau Gasol je dodao 25 koševa i 12 skokova.

Na klupu su u posljednjoj četvrtini utakmice protiv Washington Wizardsa bili "osuđeni" i svi starteri Boston Celticsa nakon što su pred posljednjih dvanaest minuta ostvarili 20 poena prednosti. Rezerve su odradile završni dio posla i odvele momčad do 114-83 pobjede.

David West je ubacio 17 koševa, ali i dvije sekunde prije kraja utakmice "ukrao" loptu Dirku Nowitzkom (29 poena, devet skokova) u akciji u kojoj su se Dallas Mavericski spremali na šut za produžetak/pobjedu u New Orleansu kod Hornetsa. Završilo je 99-97 za domaćina kojem je ovo bila deveta pobjeda u destoj utakmici sezone.