Komentari 46

SP bez Argentine? Gauči su u problemima, prvi su ispod crte

4

Gago se vratio u reprezentaciju i nakon šest minuta pukli mu križni ligamenti! Sanchez zabio za pobjedu Čilea u 85., Kolumbija izgubila golom u 90. minuti

Kad više ne možeš promijeniti igrače, a izbornika već jesi, onda pokušaj promijeniti navijače! Držala se toga Argentina... i opet nije uspjela!

U pretposljednjem kolu kvalifikacija za SP gauči su na slavnoj Bomboneri u Buenos Airesu odigrali samo 0-0 s Peruom te više nisu ni na mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije za Rusiju! Ovaj bi remi mogao imati katastrofalne posljedice!

Jorge Sampaoli ostao je dan uoči susreta bez ozlijeđenog Icardija (bio na klupi), Higuaina uporno ne poziva, Dybalu je ostavio na klupi (!?), Messija je vratio na poziciju desetke, a u početnom su se sastavu našli Bocin junak Dario Benedetto, te Alejandro Gomez, debitant Emiliano Rigoni i Marcos Acuna. Izbornik je ostao tvrd u uvjerenju da su Messi i Dybala preslični igrači, a nisu imali dovoljno vremena uigrati se.

No, Argentina je još jednom došla na suparnika čiji je golman blistao: Pedro Gallese sjajno je zaustavljao Benedetta, Lucasa Bigliju i Gomeza, pa Acunu, dok je Messi pogodio vstativu. Većina toga na početku drugog poluvremena, kada su gauči igrali najbolje. Messi je i namjestio šansu Rigoniju, dok je u zadnjim minutama Argentina umalo i izgubila! Sergio Romero jedva je zaustavio udarac Paola Guerrera.

A onda još i nesreća lokalnog junaka Fernanda Gaga (31), koji se vrato u reprezentaciju nakon 2015. godine, ušao u 60. minuti uz ovacije s tribina, pa nakon šest minuta izišao zbog ozljede!

2018 World Cup Qualifications - South America - Argentina v Peru

- Križni ligament - rekao je Messiju dok je čekao da ga iznesu s terena. I bio u pravu: ligament je pukao, slijedi mu šest mjeseci oporavka.

Argentina je sada, dakle, šesta na tablici, iza Perua zbog manje postignutih golova, a u zadnjem kolu gostuje u Quitu protiv Ekvadora. I remi im može biti dosta za playoff (protiv Novog Zelanda) uz kiks Paragvaja i Perua ili težak poraz Čilea od Brazila. Drugim riječima: bolje im je da sami pobijede.

Ali kako?! Već 456 minuta Argentina nije zabila gol iz akcije!

Čile je preskočio gauče dramatičnom pobjedom 2-1 nad Ekvadorom u Santiagu. Za tri boda zabio je Alexis Sanchez u 85. minuti, nakon što je Eduardo Vargas pogodio za 1-0 u 22. minuti, Čile se napromašivao, a debitant Romario Ibarra krasnim golom izjednačio je u 84.

Čile je tako prekinuo niz od tri poraza i skočio na treće mjesto, a u posljednjem kolu gostuje kod Brazila. I to bez Artura Vidala, koji je suspendiran zbog žutih kartona.

Urugvaj je kiksao remijem 0-0 s posljednjom Venezuelom, igrao je loše, Suarez, Cavani i društvo nisu imali ni puno šansi, no izbornik Oscar Tabarez je zadovoljan: momčad je druga, a u zadnjem kolu ugošćuje Boliviju.

- Kod kuće imamo priliku ostvariti cilj i plasirati se na SP.

A u dramatičnoj utakmici Kolumbija je kod kuće izgubila s 2-1 od Paragvaja velikim preokretom u zadnjim minutama!

Igrali su za domaćina James, Cuadrado, Ospina..., Falcao ih je u 79. minuti doveo u vodstvo, ali u šokantnoj završnici Cardozo je u 89. izjednačio, a Sanabria u 90. pogodio zä 1-2! I pritom su oba paragvajska strijelca bili džokeri s klupe: Canabria je ušao u 55., a Cardozo u 77. minuti.

Parovi posljednjega kola (11.10.): Brazil - Čile, Ekvador - Argentina, Peru - Kolumbija, Urugvaj - Bolivija, Paragvaj - Venezuela.

Poredak: Brazil 38, Urugvaj 28, Čile 26, Kolumbija 26, Peru 25, Argentina 25, Paragvaj 24, Ekvador 20, Bolivija 14, Venezuela 9.

Na SP ide Brazil, za još četiri mjesta bore se svi do Ekvadora, a peto mjesto vodi u playoff protiv Novog Zelanda.