Komentari 370

Drama do samog kraja: Vatreni u 1/8 finala na Ronalda i ekipu!

8

Hrvatska je nakon šokantnih utakmica u skupini F saznala svog protivnika u osmini finala Europskog prvenstva. Nakon drame u 94. minuti i gola Islanda za 2-1, saznali smo da ćemo igrati s Portugalom

Arnor Traustason svojim je kasnim golom za Island gurnuo Portugalce na Hrvatsku u osmini finala Eura. Ta će se utakmica igrati 25. lipnja od 21 sat u Lensu.

Bila je to prava drama u skupini F u njenih posljednjih 90 minuta. Portugal je morao dobiti Mađarsku kako bi osvojio prvo mjesto, ali naši susjedi se nisu dali.

U 19. minuti poveli su Mađari sjajnom golčinom Zlatana Gere, a u istim je trenucima Island poveo protiv Austrije golom Bodvarssona. Zatim, u 35. minuti Aleksandar Dragović promašio je penal, Island se spasio...

No, u drugoj utakmici Nani je u 42. minuti izjednačio rezultat poslije asistencije Cristiana Ronalda. Pet minuta nakon, Balasz Dzsudzsak vraća vodstvo Mađarskoj, no opet, Cristiano Ronaldo zabija za izjednačenje.

Hungary v Portugal - EURO 2016 - Group F

Nastaje ludnica u Lyonu, a situacija kulminira u 55. minuti kad Dzsudzsak ponovo dovodi u vodstvo Mađare, 3-2 je. Ipak, u 62. minuti Cristiano Ronaldo vraća Portugalce u život. Prošlo je tek dvije minute od tog gola, Mađari su pogodili prečku. Totalna ludnica.

U tim je trenucima naš protivnik bio Island jer su bili na trećem mjestu iza Portugala i Mađarske. Ali, sve se okrenulo u Saint-Denisu. Golom Schopfa Austrija je imala 1-1 i jurili su po preokret kako bi se probili u osminu finala.

Snažno su pritiskali Islanđane nisu pronalazili put do mreže Halldorssona, a onda ih je u 94. minuti Arnor Traustason srušio poslije brze kontre u posljednjim sekundama. Island pobjeđuje Austriju, Portugalci i Mađari remiziraju ili u prijevodu, Island ide na Engleze, Hrvati na Portugalce.

Portugal je tako postao prva reprezentacija koja je uz sva tri remija prošla skupinu Europskog prvenstva.

A evo i statistike Portugala na Euru: Pucaju sa svih strana

Iceland v Austria - EURO 2016 - Group F

SKUPINA F

• Island - Austrija 2-1 (Bodvarsson 18', Traustason 94' / Schopf 60')

• Mađarska - Portugal 3-3 (Gera 19', Dzsudzsak 47', 55' / Nani 42', Ronaldo 50', 62')