Komentari 159

Neka nova, cinična Barcelona koja igra obranu poput Talijana

1

To je neka nova, drugačija Barcelona Ernesta Valverdea koji ju je skroz transformirao, ovo je Barcelona koja zna igrati i na minimalnu pobjedu bez da protivniku ostavi i najmanje šanse da im ugrozi gol

Barcelona je teškom mukom slomila otpor Valencije (1-0) na Nou Campu u prvoj polufinalnoj utakmici španjolskog kupa.

Zabio je Luis Suarez u 67. minuti na asistenciju Lionela Messija. Naš Ivan Rakitić igrao je do 68. minute kada ga je zamijenio Paulinho.

U ovoj utakmici čvrsta i organizirana Valencia kvalitetno se branila svih 90 minuta pa će na uzvratu na Mestalli loviti minimalan zaostatak iz Katalonije.

Iako statistika uvjerljivo sugerira da je Barcelona bila bolji takmac, nisu domaći imali previše izrazitih šansi da imaju za čim žaliti. Posjed od preko 70% uz desetak udarac prema golu Domenecha otkriva da je to bila tek prosječna partija budućeg prvaka Španjolske, ali i takvi su bili dovoljno kvalitetni za važnu pobjedu protiv opasne, trećeplasirane momčadi La Lige.

Čini se teško izborenim, ali ovdje je 'blaugrana' kontrolirala događanja na terenu od početka do kraja, kao što, uostalom, kontrolira i cijele ove sezone.

No, to je neka nova, drugačija Barcelona Ernesta Valverdea koji ju je skroz transformirao, ovo je Barcelona koja zna igrati i na minimalnu pobjedu bez da protivniku ostavi i najmanje šanse da im ugrozi gol. Kao Talijani u najboljim danima...

Uzvrat se za sedam dana igra u Valenciji od 21 i 30.

U srijedu navečer Leganés i Sevilla su odigrali 1-1 čime su Andalužani napravili korak prema finalu. Oni svoju uzvratnu utakmicu igraju 7. veljače od 21 i 30.