Komentari 17

Neredi u Poljskoj! Huligani su Hrvatima odgodili slavlje titule

1

Derbi Legije i Lecha u zadnjem kolu prvenstva Poljske prekinut je 10-ak minuta prije kraja pri vodstvu Legije 2-0. Antolić je bio strijelac za goste kojima je i bod bio dovoljan za naslov prvaka

Trener Dean Klafurić i nogometaši Domagoj Antolić i Eduardo da Silva novi su prvaci Poljske! Na službeno proglašenje morat će pričekati neko kraće vrijeme, no to bi trebala biti samo formalnost.

Naime, njihova je Legia u posljednjem kolu trebala samo bod na gostovanju kod potonulog Lecha u Poznanju, imala 2-0 vodstvo 10-ak minuta prije kraja, a onda su domaći navijači napravili prekid. U teren je uletjela hrpa interventne policije ne bi li spriječila žešće nerede, a možda i neke tragičnije scene.

Povela je Legia u 9. minuti preko Domagoja Antolića, a u drugom je dijelu Kucharczyk u 69. povećao na 2-0. To se nikako nije svidjelo domaćim pristašama koji su uletjeli u teren i počeli bacati dimne bombe. Mirisalo je na probleme pa su na teren stupili plavci.

Susret je prekinut i ubrzo je donesena odluka da se neće ni nastaviti, a komisija Poljskoga nogometnog saveza trebala bi u najkraćem mogućem roku pobjedu rezultatom 3-0 bez borbe dodijeliti Legiji čime će klub iz Varšave po 13. put postati prvak u svojoj povijesti, peti put u zadnjih šest godina.

Antolić je igrao cijeli susret, a Eduardo da Silva nije ulazio u igru za goste.

Legijin konkurent Jagiellonia došla je do pobjede preokretom nad Plockom, ali nije joj to bilo dovoljno da ugrozi Legiju. Poveli su gosti preko Kantea u 35. minuti, a već do poluvremena je izjednačenje donio Ivan Runje (44. minuta). U 65. je Sheridan zabio za 2-1.