Komentari 17

'Redsi' slavili protiv Uniteda i ostali u utrci za Ligu prvaka

Liverpool je na Old Traffordu slavio zahvaljujući preokretu, a s nova je tri boda ostao u Ligu prvaka. Pobjedom u zaostaloj utakmici mogu se približiti Chelseaju na samo bod zaostatka

U najvećem engleskom derbiju Liverpool je u gostima pobijedio  Manchester United s 4-2.

U odličnoj utakmici Liverpool se pobjedom probio na peto mjesto i zaostaje četiri boda za Chelseajem.

Jürgen Klopp pleše na proslavi naslova prvaka 00:37

Utakmica je trebala biti odigrana 2. svibnja, ali je odgođena zbog nasilnih prosvjeda lokalnih navijača protiv uprave kluba. Ponovo su se navijači Uniteda okupili ispred stadiona, čak i blokirajući dolazak autobusa, ali organizatori su problem riješili uz pomoć policije.

VIDEO Navijači Uniteda iščupali i bacali kamere, bakljom gađali legendu engleskog nogometa

Derbi je inače u potpunosti opravdao svoj naslov, uz odličan nogomet i šest golova.

U desetoj minuti Bruno Fernandes je zabio za United, a izjednačio je Diogo Jota u 34. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi Liverpool stigao do preokreta preko Roberta Firmina

Premier League - Manchester United v Liverpool

Firmino je već u 47. minuti iz odbijanca zabio za 3-1, da bi u 68. minuti United je smanjio golom Marcusa Rashforda. U  90. minuti Salah je postavio konačni rezultat.

Manchester Unitedu je ovo drugi uzastopni poraz, a oba puta su poraženi na Old Traffordu.

Ranije su Aston Villa i Everton odigrali 0-0.

Navijači Uniteda opet htjeli odgoditi susret: Ispustili su gume na Liverpoolovom busu
34. kolo Premiershipa: Manchester United-Liverpool 21.15 , Old Trafford, Manchester
Manchester United
Fernandes 10' Rashford 68'
2 : 4
Liverpool
Jota 34' Firmino 45+' 47' Salah 90'
90'

Nemanja Matić je izgubio loptu na suparničkoj polovici, a Jones odlično uposlio Salaha koji ovakve prilike ne promašuje.

86'

'Redsi' su zadovoljni rezultat i više manje se ne trude zabiti još koji gol, već gledaju kako obraniti vodstvo. United žestoko napada posljednjih minuta.

79'

Pokušaj Fernandesa iz slobodnjaka s obečavajuće pozicije otišao je preko gola Alissona.

76'

Auuuu, što je sada Rashford napravio Phillipsu. Prošao ga je kao da ga nema i pokušao zabiti u prvi kut, ali nije uspio.

72'

Kakva utakmica na Old Traffordu. Ponovno prijeti Liverpool, ovog puta preko Salaha koji je ipak bio neprecizan.