Komentari 79

Neverjetno! Čudesni Dončić je utrpao Argentini 48 koševa za slovensko slavlje u debiju na OI

6

Pobjeda naših susjeda ni u jednom trenutku utakmice nije bila upitna. Već u prvoj četvrtini stvorili su osam poena prednosti (32-24) da bi do kraja poluvremena povećali i na ogromnih +20 (62-42)

Sve što je radio na NBA terenima ove sezone, Luka Dončić donio u Tokio! Slovenija je sa 118-100 srušila Argentince u povijesnom debiju na Olimpijskim igrama, a košarkaš Dallas Mavericksa utrpao je 48 poena uz 11 skokova i pet asistencija.

Luka Dončić u Hrvatskoj VIDEO
Čudesni Dončić Slovence odveo na njihove prve Olimpijske igre

Pobjeda naših susjeda ni u jednom trenutku utakmice nije došla pod upitnik. Već u prvoj četvrtini stvorili su osam poena prednosti (32-24) da bi do kraja poluvremena povećali i na ogromnih +20 (62-42).

Basketball - Men - Group C - Argentina v Slovenia

Nisu se Slovenci opustili niti nakon predaha, već su bili bolji i u trećoj dionici (26-24). Do blagog opuštanja u obrani došlo je u posljednjoj četvrtini, u kojoj su također ubacili 30 poena.

'Luka Dončić je suigračima nosio torbe i vezao tenisice, a prije košarke je prvo trenirao judo!'

Prvo ime susreta, naravno, bio je Dončić koji je iz igre šutirao 18/29, a s linije za tri poena 6/14. Valencijin bek šuter Klemen Prepelič pridružio mu se s 22 poena. Najbolji kod Argentinaca bio je bivša NBA zvijezda Luis Scola (21 poen) i Gabriel Deck sa 17 poena.

Slovenija u sljedećem kolu igra protiv Japana u četvrtak (29. srpnja), dok će se za prvo mjesto u grupi pohrvati sa Španjolcima u nedjelju (1. kolovoza).

Bila je ovo 14 utakmica Luke Dončića za Sloveniju na velikim natjecanjima (Eurobasket 2017., kvalifikacije za OI), a Slovenci su nisu izgubili nijednu od njih.

Dallas je zaluđen Dončićem: Dobio je svoj praznik u SAD-u

- Dajte četvoricu igrača Luki Dončiću za prljave poslove i to je paklena momčad - rekao je američki izbornik Gregg Popovich

I u pravu je. Dok se njegove zvijezde muče, Dončić radi magiju bez nekog suigrača od kojeg se u svakoj utakmici može očekivati 20+ poena.