NHL liga: Prva pobjeda za New York Islanderse

1

Boston Bruinsi, koji su ostali bez dvojice važnih igrača na duže vrijeme, Milana Lucica i Marca Savarda svladali su kao domaćini Nashville s 3-2

Momčad New York Islandersa upisala je prvu pobjedu ove sezone u profesionalnoj američko-kanadskoj hokejaškoj ligi (NHL), svladavši kao domaćin Carolinu s 4-3 nakon raspucavanja penala...
Mogli su Islandersi slaviti i u 60 minuta igre, budući su šest minuta prije kraja vodili s 3-1. No, Eric Staal i Jussi Jokinen zabili su tada za Carolinu u razmaku od samo 62 sekunde. Staalu je asistirao Ray Whitney u svojoj 1000. NHL utakmici u karijeri. Hurricanesi su u raspucavanju penala ostali kratkih rukava, ali su barem uhvatili prvi bod u zadnje četiri utakmice. Islandersima je ovo bila prva pobjeda nakon šest poraza na početku sezone. Do dva boda u raspucavanju penala stigla je i Minnesota, svladavši kao domaćin Colorado s 3-2. Mikko Koivu izjednačio je na 2-2 za Minnesotu nepunih pet minuta prije kraja utakmice, a potom je jedini bio uspješan u penalima od svih igrača. Minnesota je prethodno izgubila pet uzastopnih utakmica na gostovanjima, dok je Colorado u dvoboj ušao sa četiri gostujuće pobjede u nizu. Buffalo Sabresi slavili su u gostima kod Florida Panthersa 5-2. Buffalo je svih pet golova postigao u prvoj trećini, a prva tri u prvih pet minuta dvoboja. Boston Bruinsi, koji su ostali bez dvojice važnih igrača na duže vrijeme, Milana Lucica (slomljen prst) i Marca Savarda (lom stopala), svladali su kao domaćini Nashville s 3-2, čime su nastavili uredni slijed ove sezone ''poraz, pa pobjeda''. Četiri utakmice su izgubili, ovo im je bila četvrta pobjeda, sve naizmjenično. Nashvile je, pak, upisao šesti poraz zaredom. Vancouver je ostvario prvu gostujuću pobjedu ove sezone. Canucsi su slavili u Chicagu s 3-2, iako su nakon dvije trećine zaostajali 2-1. U trećoj su zabili Michael Grabner s igračem više i Mikael Samuelsson. Posljednji puta je u gostima Vancouver pobijedio baš protiv Chicaga u trećoj utakmici druge runde doigravanja prošle sezone, no, dalje je tada prošao Chicago. Branič Dallasa Trevor Daley postigao je prvi gol ove sezone u gostujućoj pobjedi svoje momčadi protiv Anaheima 4-2. Daley je poentirao u ''power playu'', što je važno za istaknuti budući da Starsi u prethodne tri utakmice nisu zabili niti jedan gol u 12 situacija s igračem više.