Komentari 3

Ni Adrianove 'škarice' nisu pomogle njegovu Flamengu

4

Unatoč pretrpljenim 2-1 porazima Internacional i Universidad de Chile priključili su se Sao Paulu i Chivasu u polufinalu jake Cope Libertadores...

Južnoamerička inačica nogometne Lige prvaka dobila je svoje polufinaliste, a među njima neće igrati nogometaši argentinskog Estudiantesa, inače branitelji naslova prvaka. Unatoč tomu što su u uzvratu slavili 2-1 protiv brazilskog Internacionala mjesto među posljednja četiri u natjecanju izgubili su zbog primljenog gola u 89. minuti utakmice. Postigao ga je Giuliano i tako uz 1-0 pobjedu u prvoj četvrtfinalnoj utakmici potvrdio svojoj momčadi proboj u polufinale u kojem će igrati protiv Sao Paula. Lijepe su uvodne golove za domaćina u 19. i 21. minuti postigli Leandro Gonzalez koji je na asistenciju Juana Sebastiana Verona lobom svladao golmana Abbondanzierija, odnosno, Enzo Perez, također udarcem preko reprezentativnog vratara Argentine. Sam kraj utakmice obilježili su i neredi. Započeo ih je Internacionalov rezervni vratar Lauro koji je nakon zadnjeg sučevog zvižduka s leđa udario Estudiantesova braniča Leandra Desabata, a potom se sjurio u svlačionicu u trenucima dok je policija pokušavala kontrolirati sukob igrača na travnjaku. Gostujuću 2-1 pobjedu upisao je Flamengo kod Universidad de Chilea, no poraz 3-2 na Maracani iz prvog susreta udaljio ih je iz borbe za naslov. Uvodni gol za Flamengo u Santiagu postigao je Vagner Love glavom na Adrianovu spektakularnu asistenciju škaricama. Jednako je lijep bio i gol Waltera Montilla koji je lobom s vrha šesnaesterca izjednačio na 1-1, da bi "Pirovu pobjedu" za Flamengo izborio Adriano. Inače, sam kraj utakmice Flamengo je dočekao bez isključenih Lovea i Williamsa. Čileanski klub igrat će protiv meksičkog Chivasa u polufinalu natjecanja koje će se odigrati nakon Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici.