Komentari 2

Nketiah presudio 'čekićarima': Arsenal se dugo mučio pa slavio

Arsenal je u drugom kolu engleskog Premiershipa svladao West Ham 2-1  i tako ostao pri vrhu ljestvice!

Iako su preporođeni 'topnici' pod vodstvom trenera Mikela Artete u ovaj susret ušli kao izraženi favoriti, kroz tijek utakmice to tako i nije izgledalo.

Ipak, Arsenal je poveo već u 25. minuti, a zaslužan za to bio je udarni duo. Pierre-Emerick Aubameyang asistirao je Alexandreu Lacazetteu za 1-0.

West Ham krajem prvog dijela ipak izjednačava golom Antonija, a s 1-1 se otišlo i na predah.

U drugom poluvremenu 'topnici' su nerijetko visili, West Ham je na momente izgledao daleko opasnije, no Arteta je u Arsenal usadio kvalitetu da pobjeđuju čak i kad igraju - loše.

U 86. minuti briljantni mladi Bukayo Saka odlično vanjskom pronalazi Španjolca Danija Ceballosa koji precizno namješta loptu za Eddieja Nketiaha koji se sam našao pred praznom mrežom na par metara od gola. Nketiah je imao strašno lak zadatak i bez problema je zabio za 2-1!

Arsenal je sad sa šest bodova na vrhu tablice s Evertonom i Crystall Palaceom, a West Ham je s dva poraza pri dnu tablice.