ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
44 komentara

Nogometaši iz Malte u deliriju: Napravili smo povijesni uspjeh

Nogometaši malteške Gzire čudesnim su preokretom pobijedili Hajduk 3-1 i zbog pravila većeg broja golova u gostima prošli dalje. Hajdukovi nogometaši blijedi su napustili teren, a Maltežani su slavili u svlačionici

Blijedi kao krpe... Tako su izgledali Hajdukovi nogometaši nakon što im je stanoviti Hamed Kone utrpao golčinu u rašlje u 95. minuti za 3-1. Tim golom Hajduk se od Europe oprostio i prije nego što su prave stvari zapravo i počele.

- Ovo je dan za povijest - napisali su ljudi iz Gzire United uz sliku slavlja u poljudskoj gostujućoj svlačionici.

POGLEDAJTE VIDEO:

Ni u ludilu nitko nije vjerovao da Maltežani to mogu okrenuti. Pogotovo ne nakon što je Libanonac Jradi u ranoj fazi utakmice Hajduku osigurao 3-0 ukupno vodstvo. Ipak, bilo je to, ispostavilo se, premalo.

SAŠA BJELANOVIĆ 'Hajduk s Čolinom i Dolčekom ima najbolje bekove u državi...' POGLEDAJTE VIDEO Drama na Poljudu! Torcida je razbila ogradu i ušla na teren

Malta danas slavi karizmatičnog talijanskog 'luđaka' Giovannija Tedesca (47) koji je vjerovao u preokret svoje momčadi. Skakao je bivši igrač Perugie uz aut-liniju čim je Kone u 69. minuti zabio golčinu škaricama. Znao je da nema što izgubiti pa je uveo i ofenzivnije Scerrija i Samba, a to se pokazalo ključnim.

Hajdukovci tuguju, Maltežani likuju i slave...