Komentari 117

Nova 'nula' u HNL-u: Hajduku bod kod Slavena u Koprivnici

1

Osim Marija Gavranovića i Jérémyja Taravela, ovaj vikend nitko nije zabio u HNL-u. Remijem bez golova završila je i utakmica u Koprivnici, gdje su igrali Slaven Belupo i Hajduk

Nepopularnih 0-0 u 31. kolu MAXtv Prve lige završilo je i u Koprivnici, gdje su bodove podijelili Slaven Belupo i Hajduk. Posljednji je put takav ishod između ovih dviju momčadi bio davne 2008.

Burićeva momčad odlično igra obranu u posljednje vrijeme. Zadnji gol primila je još 1. ožujka protiv Osijeka na Poljudu, nakon čega se obranila šest utakmica. Ipak, ima trener Hajduka razloga i za brigu jer njegovi igrači ne mogu zabiti na gostovanjima. Računajući i Kup-ogled protiv Dinama, bilo im je ovo peto u kojem su ostali na nuli.

Jedini strijelci ovoga vikenda na prvoligaškim terenima tako su ostali Mario Gavranović, koji je nakon kornera donio pobjedu Rijeci kod Lokomotive, te Jérémy Taravel, koji je zabio penal za Dinamova tri boda protiv Zagreba na Maksimiru.

Hajduk je bio nešto bolji u ne previše otvorenoj utakmici na Gradskom stadionu u Koprivnici. Najbolju šansu u prvom dijelu imao je Tonći Mujan čiji je udarac u 36. minuti obranio Rozman. Dalibor Mlakar u finišu poluvremena mogao je dosuditi penal za goste nakon što je Edson u šesnaestercu Slavena oborio Tudora, no ostao je nijem.

Jedinu šansu vrijednu spomena u nastavku imao je Stefan Savić. Austrijanac je u 64. minuti odapeo s lijeve strane, ali lopta mu je prohujala pokraj stative. Tako je ostalo 0-0, što je rezultat koji će Hajduka ostaviti zacementiranog na trećem mjestu, dok je finalist Kupa Slaven zadržao devet bodova više od opasne zone i devete pozicije koju drži Istra 1961.