Komentari 4

Novi kiks: Liga prvaka bez Liverpoola iduće sezone?

6

Liverpool je remizirao u gostima kod Birminghama odigravši s domaćinom 1-1 te se još malo udaljio od četvrtog mjesta lige koje vodi u Ligu prvaka...

Nogometaši Liverpoola igraju jednu od najgorih sezona u novijoj povijesti. Na niz razočaranja nadovezao se i današnji remi kod Birminghama u 33. kolu Premiershipa. Redsi su poveli prekrasnim golom svog najboljeg igrača i kapetana Stevena Gerrarda u 47. minuti. Steven je izveo korner, lopta je došla do Johnsona koji mu je vraća na rub lijeve strane kaznenog prostora. Kapetan radi nekoliko koraka u šesnaesterac i neobranjivo puca desnom nogom uz samu suprotnu stativu. Na žalost po legendarne 'redse' već devet minuta kasnije izjednačio je Liam Ridgewell. McFadden je promiješao smiješnu obranu Liverpoola na desnoj strani kaznenog prostora i ubacio za potpuno samog braniča Ridgewella ispred Reininog gola. Nije mu bilo teško zabiti za 1-1. Liverpool ovim rezultatom polako gubi korak u utrci za Ligom prvaka u koju mogu ući četvrtim mjestom na tablici. Trenutačno su šesti sa četiri boda manje i utakmicom više od Manchester Cityja koji drži tu ulaznicu za Ligu prvaka. Peti je Tottenham s tri boda više od Liverpoola i utakmicom manje. I upravo je Manchester City najveći dobitnik ovog vikenda. Spursi su izgubili, 'redsi' remizirali i prebogati 'građani' sve su bliže raju. Rafa Benitez sada samo može žaliti što početkom sezone genijalcima Gerrardu i Torresu nije pridružio neko veliko pojačanje, a na dlanu je imao Teveza, Villu, Robbena, Vaarta ili čak našeg Olića. Ovako će se vrlo vjerojatno na kraju oprostiti s Anfieldom i prijeći u neki malo manje veliki klub.