Komentari 111

Tina Maze osvojila novo zlato, Jakov Fak promašio je broncu

5

Slovenija 'rastura' na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, osvojili su već šestu medalju. Tina Maze je danas uzela zlato u veleslalomu! Komšić je na 35. mjestu

Tina Maze je nova olimpijska pobjednica u veleslalomu! Tini je to drugo zlato na ZOI u Sočiju, prije nekoliko dana je najbolja bila i u spustu. Ukupno je to čak šesta medalja za Sloveniju!

- Slovenski sport proživljava najljepše dane u svojoj povijesti. I baš zato u ovoj utrci jednostavno nisam mogla podbaciti. Imala sam tešku sezonu i teško je bilo razmišljati o zlatu, ali znala sam što želim. Dugo sam se tražila, ali sve se savršeno poklopilo - rekla je Maze.

Na startu je ukupno bila 90 natjecateljica, među kojima i dvije Hrvatice. Mlada Andrea Komšić (17) osvojila je 35. mjesto s 9.74 sekunde zaostatka za Maze. Sofija Novoselić bila je 39. nakon prve vožnje, ali nije završila drugu vožnju.

Obje naše djevojke još čeka slalom koji je na rasporedu u petak.

Srebro je uzela Austrijanka Fenninger, a broncu Njemica Rebensburg.

Jakov Fak promašio brončanu medalju

Norvežanin Svendsen osvojio je naslov u biatlonu u disciplini 15 kilometara masovni start. Srebrnu medalju osvojio je Francuz Fourcade, a broncu Čeh Moravec.

Četvrti je bio bivši hrvatski reprezentativac Jakov Fak, koji sada nastupa za Sloveniju. Imao je dva promašaja zbog čega je morao trčati dodatnih 300 metara pa mu je Moravec pobjegao za 14 sekundi.

Fak je ostao na brončanoj olimpijskoj medalji iz utrke na 10 km u Vancouveru koju je osvojio za Hrvatsku.