Komentari 15

'Jedan od najboljih spustova u karijeri i najgori slalom sezone'

1

Nakon osvojene svjetske srebrne medalje u superkombinaciji Ivica Kostelić je i sam priznao da ga je ovoga puta izvukao spust. Sa svjetskih prvenstava ima tri medalje

Uh, bila mi je ovo jedna od najboljih spustaških utrka u karijeri. Sjajno sam ga odskijao, no slalom je sigurno bio najlošiji ove sezone, rekao je Ivica Kostelić nakon osvojene srebrne medalje u superkombinaciji na Svjetskom prvenstvu u Schladmingu.

Ivica sada ima tri svjetske medalje, zlato u slalomu, broncu u superveleslalomu i napokon kombinacijsko srebro.

'Nije zlato sve što sja', napisao je na Facebooku uz 'smajlića' kratko nakon utrke sretni Kostelić.

Kao istinski sportaš Ivica ne omalovažava srebrnu medalju iako je postojala velika šansa za naslov u najdražoj mu kombinaciji. Ne žali za propuštenim zlatom, možda jedino što slalom nije 'odpeljao' kako zna.

- Ma sretan sam jer sam sada kompletirao sve medalje sa svjetskih prvenstava. Baš mi je ova nedostajala. A i da sam bolje odskijao taj slalom, ne bi bilo dovoljno da pobijedim Ligetyja - priznao je Kostelić koji je za Amerikancem zakasnio 1,15 sekunde.

No prednost pred Austrijancem Romedom Baumanom bio je sitnih dvije stotinke.

- Loše sam skijao slalom, baš loše, a malo smo i eksperimentirali s materijalom, no sada je sreća bila na mojoj strani. Bio je i red da se vrati jednom - zaključio je nasmiješeni Ivica.