Komentari 15

Đoković spasio meč-loptu za pobjedu protiv Čeha Berdycha

1

Novak Đoković teškom je pobjedom otvorio nastup na završnom turniru osmorice najboljih. U 1. kolu skupine A savladao je Čeha Tomaša Berdycha 3-6, 6-3, 7-6(3)...

Najbolji tenisač svijeta uz velike je muke pobijedio u prvom kolu ATP Finalsa u Londonu. Bolji je bio od češkog tenisača Tomaša Berdycha 3-6, 6-3, 7-6.

Bio je to meč u kojem je srpski tenisač katastrofalno krenuo, ali je malo po malo podizao razinu igre i na kraju je ipak uspio doći do pobjede spasivši meč-loptu u 12. gemu trećeg seta kod zaostatka 5-6.

Berdych je sjajno otvorio susret i poveo 4-0, ali potom se Đoković počeo vraćati. Vratio je jedan break zaostatka a kod vodstva Čeha 4-2 propustio je iskoristiti dvije break-lopte. Na kraju je set otišao na stranu Berdycha sa 6-3, a istim je rezultatom Đoković uzvratio u drugom setu.

U trećem setu Berdych je prvi došao do breaka u šestom gemu za vodstvo 4-2, ali već je u sljedećem ispustio svoj početni udarac i Đoković je vratio meč u egal. Berdych je na milimetar od pobjede došao u 12. gemu odlučujućeg seta kada je imao vodstvo 6-5 i 30-40 nakon dvostruke pogreške Srbina, ali jedan laki forhend poslao je u mrežu i prilika je otišla u nepovrat.

U tie-breaku Berdych je previše griješio i Đoković je nakon dva sata i 39 minuta igre došao do osme pobjede u devetom međusobnom ogledu, kao i jubilarne 70. pobjede u sezoni.