Olić sjajno debitirao, Ivan Rakitić se odmah ozljedio

1

Hrvatski veznjak ozljedio se nedugo nakon ulaska u igru u utakmici za 3. mjesto na turniru T-Home cup u Gelsenkirchenu. Bayern je pobijedio 2-1

Sve najvažnije u utakmici za treće mjesto na T-Home cupu u Gelsenkirchenu dogodilo se u prvih 30 minuta. Toliko traje poluvrijeme na ovom turniru, toliko je bilo potrebno Bayernu da osigura pobjedu protiv Schalkea. Poveli su Bavarci golom Brena, pa povećali vodstvo autogolom Höwedesa. Smanjio je Halil Altintop, a na poluvremenu je u igru ušao Ivan Rakitić. No na terenu se zadržao samo pet minuta! Ivan je u pratnji fizioterapeuta izašao iz igre.
Konkretnih vijesti o prirodi ozljede neće biti dok Rakitić ne obavi detaljne preglede. Zasad se zna samo da je ozljedio ligamente u gležnju, no nije poznato ni koliko je ozljeda ozbiljna ni koliko će Ivan morati izbivati s terena. Hrvatski navijači, ali prije svega Slaven Bilić, nakon ovakve vijesti sigurno će se primiti za glavu. Bjelorusija je sve bliže, u takvoj jednoj utakmici potrebni su nam svi najbolji. A Rakitić bi, kako stvari stoje, mogao propustiti Minsk.
U dresu Bayerna na ovoj utakmici briljirao je Ivica Olić. Zbog tučnjave na zimskim pripremama nije igrao u prvim utakmicama Bayerna na pripremama, a sada je konačno debitirao. I to u velikom stilu, budući da izvještaji govore kako je bio jedan od najboljih igrača Bayerna. Nije zabio, ali je uobičajno puno radi, namještao šanse suigračima i navukao osmijeh na lice trenera Van Gaala. Danijel Pranjić igrao je u drugom poluvremenu lijevog beka i solidno odradio tih 30 minuta.