Komentari 49

Čudesni preokret Osijeka: Pero Bočkaj i Kleinheisler za 3 boda

14

U posljednjoj utakmici trećega kola 1. HNL, Osijek je svladao Inter. Prvo fenomenalni Pero Bočkaj zabija za izjednačenje, a nakon njega, Kleinheisler i Mance za veliki preokret u Gradskom vrtu i konačnih 3-1...

U susretu 3. kola Prve HNL Osijek je kao domaćin u Gradskom vrtu svladao Inter iz Zaprešića sa 3-1 (0-1).

Prvi je u vodstvo stigao gost iz Zaprešića preko Serderova (21), no domaći su u nastavku postigli tri gola u samo sedam minuta i osigurali pobjedu, strijelci su bili Bočkaj (68), Kleinheisler (69) i Mance (75).

Zaprešićani su bili bolji u prvih 45 minuta, a tu svoju bolju igru okrunili su i pogotkom, Bosec je dobio loptu na desnom krilu, ušao u kazneni prostor i pucao, njegov je pokušaj blokiran, ali je lopta promijenila smjer i preletjela Ivušića pa je Serderov s metra udaljenosti pogodio prazan gol.

Osijek je poravnao zahvaljujući borbenosti Bočkaja, koji je oduzeo loptu neopreznom Mazaloviću na gol-aut liniji u kaznenom prostoru Intera, a onda i iznenadio loše postavljenog Freliha udarcem u bliži kut. Samo minutu potom Osijek je i poveo, Kleinheisler i Marić su odigrali dupli pas nakon kojega je Mađar izašao sam pred gostujućeg vratara i realizirao priliku. Konačni rezultat postavio je Mance koji je najbolje reagirao u gužvi u kaznenom prostoru nakon udarca iz kuta.

Četvrti Osijek ima šest bodova, kao i peta Istra 1961, dok je Inter sedmi s jednim bodom.
Pred 4.000 gledatelja sudio je Vidulin iz Kanfanara.