Komentari 86

Otkad je napustio 'vatrene', ne može zabiti gol niti asistirati...

1

Nikola Kalinić nije se proslavio u debitantskom nastupu u Ligi prvaka. Iako mu Diego Simeone ove sezone daje samo 42 minute po utakmici i malo igra, još je bez ikakvoga napadačkog učinka

Brojke u nogometu znaju biti neumoljive, a hrvatskom nogometašu Nikoli Kaliniću (30) nikako ne idu u prilog.

Napadač Atlética zaigrao je od prve minute ogleda "colchonerosa" protiv Borussije Dortmund u utorak na Wandi Metropolitano. Bio mu je to debi u Ligi prvaka, ali neće mu ostati u posebno dobrom sjećanju iako su njegovi pobijedili 2-0.

Trener Diego Simeone pružio je Solinjaninu šansu u prvoj postavi zbog ozljede aduktora Diega Coste, a iz igre ga je izvadio u 62. minuti. Nikola je utakmicu završio bez udarca u okvir.

Nastavak je to slabe forme koju bivši igrač Milana, Fiorentine, Dnjipra i Hajduka pruža za klub iz španjolske prijestolnice. U osam utakmica za Atlético ove sezone i 341 odigranoj minuti još nema gola, ali ni asistencije.

Na ruku mu nikako ne ide status pričuve (dobiva tek 42 minute po utakmici), ali navijači od čovjeka koji je plaćen 14,5 milijuna eura svakako očekuju više.

Kalinićev zadnji gol datira još od 20. svibnja, kad je zabio za Milan u visokoj pobjedi nad Fiorentinom (5-1). I u "rossonerima" je imao veliki golgeterski post, od prosinca 2017. do travnja ove godine. Za klub sa San Sira zabio je tek šest ligaških golova, što je bio jedan od glavnih razloga zašto ga nisu zadržali nakon posudbe te zašto ga je Fiorentina prodala.

Koji su mogući razlozi Kalinićeve krize? Ima ih nekoliko; od prilagodbe na novi klub, ligu i sustav nogometa do ozljede gležnja u rujnu, a traga je vjerojatno ostavila i svađa s izbornikom reprezentacije Zlatkom Dalićem, koji ga je poslao kući sa Svjetskog prvenstva, nakon što je ovaj, nezadovoljan malom minutažom, odbio ući u igru protiv Nigerije.

Najbolji odgovor na pitanje što se događa s Kalinićem zna samo on, ali morat će proraditi i početi zabijati želi li ostati u Atléticu i iduće sezone.