Komentari 42

Otvaranje godine iz snova za Jelavića: Zabio bivšem klubu

5

Nikica Jelavić zabio je za 2-0 Hull Cityja protiv Evertona, kluba u kojem je igrao. Jelavić je izbjegao zaleđe, primio loptu na prsa i sjajno lobao golmana gostiju...

Nikica Jelavić sjajno je otvorio 2015. godinu. Zabio je hrvatski napadač svom bivšem klubu Evertonu u 20. kolu Premiershipa u 2-0 pobjedi. Nikica Jelavić zabio je drugi gol na utakmici u 43. minuti. To mu je bio šesti gol ove sezone u prvenstvu.

Sjajno je hrvatski napadač izbjegao zaleđe, primio je loptu koju mu je idealno dao Hernandez, štopao je na prsa i lijepo prebacio golmana za 2-0 vodstvo Hull Cityja.

- Nikica je bio fantastičan! Ali od njega takvu igru i očekujemo. Uvijek sam tvrdio da ti je momčad onoliko dobra koliko su ti dobri napadači. A danas su Jelavić i Hernandez bili fantastični - rekao je trener Hulla Steve Bruce.

Jelavić je prije ovoga posljednji put zabio Sunderlandu u 18. kolu. Protekle jeseni oprostio se od "kockastog" dresa nezadovoljan minutažom kod Nike Kovača.

Premiership, 20. kolo:

• Stoke City - Manchester United 1-1 (Shawcross 2 / Falcao 26)
  • Aston Villa - Crystal Palace 0-0
  • Hull City - Everton 2-0 (Elmohamady 33, Jelavić 43)
  • Liverpool - Leicester 2-2 (Gerrard 17p, 40p / Nugent 58, Schlupp 60)
  • Manchester City - Sunderland 3-2 (Toure 57, Jovetić 67, Lampard 73 / Rodwell 68, Johnson 71p)
  • Newcastle - Burnley 3-3 (Taylor 15, Colback 26, Sissoko 78 / Dummett 19ag, Ings 66, Boyd 86)
  • QPR - Swansea City 1-1 (Fer 20 / Bony 90)
  • Southampton - Arsenal 2-0 (Mane 34, Tadić 56)
  • West Ham - WBA 1-1 (Sakho 10 / Berahino 42)
  • Tottenham - Chelsea (18:30)