Komentari 3

'Pao' Radnički: Cibona dobila nakon pet uzastopnih poraza

1

U prvom poluvremenu "vukovi" su izgledali odlično, a skoro 2500 ljudi napravilo je najbolju atmosferu ove sezone u Draženovu domu i tako dalo podršku Ciboni

Skoro 2500 ljudi napravilo je najbolju atmosferu ove sezone u Draženovu domu i tako dalo podršku Ciboni, koja je možda na mjesec dana od gašenja. Igrači su odgovorili prvom pobjedom nakon pet uzastopnih poraza, što u NLB ligi, što u Euroligi, svladavši Radnički 88-82.

U prvom poluvremenu "vukovi" su izgledali odlično. Rok Stipčević trudio se u obrani kao nikad dosad, Bogdanović, Pašalić i Vrbanc "trpali" su izvana, a Radošević iz reketa, no najveći aplauz dobio je Amerikanac Marcus Johnson pogodivši svoju prvu tricu od dolaska u Cibonu za 40-23, najveće vodstvo na utakmici.

Međutim, u nastavku su Zagrepčani drastično pali, Kragujevčani su ih "uništavali" napadačkim skokovima te se približili na samo poen zaostatka tri minute prije kraja. Ipak, Stipčević je mirno pogodio svih šest slobodnih bacanja u zadnje dvije minute i spriječio preokret Radničkog.

- Sastavili smo se i dobro izgledali u prvom poluvremenu, ali drugo je bilo katastrofa, doveli smo se u situaciju da čupamo pobjedu - rekao je trener Zdravko Radulović objasnivši pad gubitkom snage i energije iscrpljenih igrača.

Neizvjesnost oko opstanka kluba došla je na novu razinu ostavkama direktora Knege i predsjednika Previšića.

- Ne možemo se izolirati od svega što se događa. Vidjet ćemo hoćemo li dobiti kakvu pomoć od Grada i tko će nas preuzeti - dodao je Radulović.

Bogdanović je zabio 18 koševa, Pašalić 16 uz osam skokova, Johnson 15 uz šest skokova, a Stipčević je ubacio 13 i podijelio sedam asistencija. Amerikanac Michael Lee predvodio je Radnički s 23 koša, ali tek je u pretposljednjoj minuti pogodio prvu tricu nakon što je prvih 10 promašio.