Komentari 13

Pariz: Novak Đoković rutinski do slavlja protiv Ivana Dodiga

1

Niti trenutka nije Novak Đoković dao naslutiti da ima problema s ramenom tijekom dvoboja 2. kola pariškog ATP turnira iu kojem je pobijedio Ivana Dodiga sa 6-4, 6-3

Po break u svakom setu bio je najboljem tenisaču današnjice dovoljan u njegovu ovogodišnjem debiju pred pariškom publikom, kojim je izborio nastup u trećem kolu, gdje će se susresti sa sunarodnjakom Viktorom Troickim.

U prvom je setu hrvatskog predstavnika breaknuo u posljednjemu, desetom gemu, a u drugom je ponovio istu stvar u šestom gemu. Iskoristio je probleme koje je 26-godišnji Međugorac imao s tenisicama, koje je dvaput mijenjao.

Đoković je dominirao dvobojem. Prijetio je stalno Dodigovu servisu, dok je svoj držao suvereno. Imao je ogromnu prednost u winnerima (26-11), dok su po neprisiljenim pogreškama bili izjendačeni (22-22). Iskoristio je Srbin dvije od pet break-prilika. Dodig nije imao niti jednu.

Bio je to treći međusobni ogled dvojice tenisača i treća Đokovićeva pobjeda. Ove su godine igrali u drugom kolu Australian Opena i Đoković je slavio u četiri seta. Dodig je bio jedini tenisač na prvom Grand Slam turniru koji je kasnijem pobjedniku oduzeo set.