Paško Božić uzeo broncu za kraj fenomenalnog SP-a za Hrvate. Samo jedna zemlja ispred nas!

Nitko nije osvojio više od šest medalja, koliko imaju Hrvatska i Turska. Paško Božić je u kategoriji iznad 87 kilograma izgubio u polufinalu od kasnijeg svjetskog prvaka Cissea. Nika Karabatić (16) završila je peta

Hrvatski tekvondoaški borac Paško Božić u kategoriji preko 87 kilograma osvojio je broncu u nedjelju, ukupno rekordnu šestu medalju za Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Bakuu.

Član splitskog Marjana Paško Božić brončanu je medalju osigurao je ulaskom u polufinale uz tri pobjede bez izgubljene runde. Krenuo je odlično protiv Moldavca Dragosa Marinescua s 2-0 u rundama, potom je preskočio i Korejca Yoon Min Baea također 2-0 u rundama da bi medalju osigurao slavljem protiv Britanca Cunninghama s novih 2-0 u rundama.

Dalje od toga nije išlo jer mu se s druge strane čvrsto postavio Cisse sa Obale Bjelokosti koji je u kasnijem finalu otišao do naslova svjetskog prvaka.

Šest medalja je ujedno i najveći broj medalja koje je neka država osvojila. Uz Hrvatsku je šest medalja osvojila jedino Turska, s razlikom da Turska ima tri zlata i tri bronce, a Hrvatska dva zlata, jedno srebro i tri bronce.

Posljednjeg dana prvenstva na tatami je izašla i mlada, tek 16-godišnja Nika Karabatić. U prvom kolu kategorije do 53 kilograma Nika je pobijedila s 2-0 Molly Park iz Australije, u drugom kolu Karabatić je bila bolja 2-1 u rundama protiv Tunižanke Chaime Toumi dok je treću pobjedu upisala protiv Meksikanke Villegas Machorro, inače druge nositeljice. Četvrtfinalna borba za medalju otišla je na stranu Iranke Kiyanichandeh, kasnije svjetske prvakinje te je Karabatić svjetsko prvenstvo završila na petom mjestu.