Komentari 108

Pepova mašinerija deklasirala Arsenal! 'Građani' sad ovise o sebi u borbi za naslov prvaka

9

Ni u jednom trenutku nije izgledao kao derbi za engleskog prvaka. City je poveo već u 7. minuti nakon majstorije De Bruynea, a završni je udarac zadao Haaland u 95. minuti svojih 49. golom sezone

U derbiju 33. kola Premier lige Manchester City deklasirao je Arsenal sa 4-1 i time napravio veliki korak prema obrani naslova prvaka.

City sad ima 73 osvojena boda u 31 odigrane utakmice, dok prvoplasirani Arsenal ima 75 bodova, ali i dvije odigrane utakmice više.

Premier League - Manchester City v Arsenal

'Topnici' su usprkos porazu i dalje u vodstvu, međutim njihova prednost sada iznosi samo dva boda, a "Građani" imaju dvije utakmice manje.

Haaland pokazao novi bijesni auto za koji zaradi u šest dana

Junak susreta bio je sjajni belgijski veznjak Kevin de Bruyne koji je zabio dva gola (7', 54') i asistirao Johnu Stonesu (45+3'), a gol je zabio i Erling Haaland (90+5). Za goste je zabio Rob Holding (86).

City je poveo već u sedmoj minuti utakmice. Kevin de Bruyne je povukao loptu, a potom sa 20 metara uz samu vratnicu matirao Aarona Ramsdalea.

Belgijski veznjak je imao sjajnu priliku i u 26. minuti no siguran gol blokirao je Ben White. Samo dvije minute kasnije odličnu priliku je imao i Haaland, ali je Ramsdale još jednom odlično reagirao. Norveški napadač je zaprijetio i u 32. minuti, ali je gostujući golman bio spreman.

City rutinski do finala FA kupa: Mahrez se upisao u povijest

Do kraja poluvremena Haaland je imao još dvije izgledne prilike, međutim nije uspio svladati golmana 'topnika'. Ipak, u posljednjim trenucima prvog dijela  Stones je na De Bruyneov ubačaj zabio za 2-0. Gol se provjeravao zbog mogućeg zaleđa, no sudac Michael Oliver je pokazuje na centar.

U pojedinim trenucima prvog dijela City je imao i 70 % posjeda lopte. 'Topnici' nikako nisu uspijevali pohvatati konce igre. Domaćin je "sakrio loptu", a potom iznenadim udarima prijetio. Gosti su u prvom poluvremenu samo jednom ozbiljnije ugrozili Edersona, ali je Thomas Partey pucao pored gola.

Haaland je nastavio s promašajima i u 53. minuti, Ramsdale je još jednom izašao kao pobjednik. No, dvije minute kasnije Norvežanin je uposlio De Bruyne koji je zabio za 3-0. Utješni g za goste postigao je Rob Holding četiri minute prije kraja susreta.

Modrić na Manchester City, Broz i Rebić u milanskom derbiju: Evo kad se igraju polufinala LP

Kada se već činilo kako će susret završiti 3-1, "ukazao" se Haaland i u posljednjim trenucima susreta zabio za 4-1 svoj 49. gol u svim natjecanjima ove sezone.

Manchester City - Arsenal 21 sat , Etihad, Manchester
Manchester City
De Bruyne 7', 54', Stones 45+3', Haaland 90+5'
4 : 1
Arsenal
Holding 86'
90+5'

GOOOL! Haaland za 4-1!

90'

Pet minuta sudačke nadoknade.

86'

GOOOL! Holding za 3-1. Gol utjehe za Arsenal. Holding je lijepo pogodio desnu stranu gola nakon asistencije Trossarda.

80'

Veliki aplauz za De Bruynea. Izašao je iz igre nakon vrlo dobre utakmice s dva gola, a ušao je Julian Alvarez.

I Arteta je mijenjao. Nketiah i Nelson ušli su umjesto Jesusa i Sake.

80'

Slobodan udarac u opasnoj zoni za Arsenal. Pucao je Saka, ali išlo je preko gola.