Perasova Cibona poigrala se s Vojvodinom u Zagrebu

1

Cibona je pobijedila srpsku momčad 99-75 u 8. kolu NLB lige. Petom pobjedom u sezoni na diobi su petoga mjesta sa Splitom i Budućnosti

Tri dana nakon prvog poraza Cibone u Euroligi pod Toranj je stigla Vojvodina. Split ih je prije tjedan dana dobio na njihovom parketu, pa je Cibona u ovoj utakmici bila izraziti favorit. I tako se Perasovićeva momčad i ponašala. Odmah su poveli 8-1, a Vojvodina se nekako držala tek do početka druge četvrtine. Tada je Cibona napravila seriju 7-0 i otišla u mirne vode...
Razigrala se kompletna momčad Cibone u ogledu s Vojvodinom, Velimir Perasović je morao podijeliti minutažu i odmoriti igrače koje je ranije ove sezone više koristio. Dvanaest minuta dobio je i 18-godišni Tomislav Zubčić, koji je svoje minute iskoristio za devet koševa, tri skoka i jednu asistenciju. U ovakvoj utakmici mogao se razigrati i to je jedan od najvećih naših košarkaških talenata i učinio. No jedan momak i dalje je u nemilosti trenera... Branimir Longin, igrač sa šireg reprezentativnog popisa, dobio je samo četiri minute. Što je četiri minute više nego u većini ostalih utakmica.
Čak šest Ciboninih košarkaša otišlo je do dvoznamenkastog učinka protiv Vojvodine - Calloway 17, Kus i Rozić po 12, Troha 11, Vukušić i Prkačin po 10. Rawle Marshall je ubacio samo četiri koša, ali ne zato što se odmarao (29 minuta), već zato što mu je šut bio očajan. Nakon što je Unicaji ubacio sedam od deset, Cibonin prvi strijelac je protiv Vojvođana promašio svih sedam trica... Dejan Borovnjak je s 32 koša bio usamljen kod gostiju.