Komentari 4

Perišić: Protiv srpskih je klubova uvijek zanimljivo

1

DOŠLO I NJEGOVIH PET MINUTA: Ivan Perišić dobrim je igrama zaslužio poziv u reprezentaciju U21, a u Europi je glavni Club Bruggeov igrač

Ivan Perišić proživljava najljepše trenutke karijere, nakon dugog dokazivanja u Sochauxu, Roeselareu konačno ove sezone u FC Bruggeu došlo je i njegovih pet minuta. Dobrim igrama u Jupiler pro ligi zaslužio je poziv izbornika mlade reprezentacije Dražena Ladića, a u Europskoj ligi u tri je nastupa zabio tri gola. U samo desetak dana Perišić je s mladom reprezentacijom u Varaždinu slavio protiv Srbije 3-1, a onda je sa dva gola potopio njihovog prvaka Partizana.
- Za nas je to vrlo važna pobjeda koja nam otvara dobre šanse za plasman u drugi krug za koji će nam najvjerojatnije biti dovoljna pobjeda, ili možda samo bod u Beogradu - kaže dvostruki strijelac i dodaje kako su utakmice protiv srpskih predstavnika uvijek posebno zanimljive i motivirajuće. Dobre igre za njega nisu iznenađenje, kaže kako je oduvijek vjerovao u sebe.
- Odlazak iz Hajduka bio je za mene težak, no na koncu sam odlaskom napravio pravi potez i napredovao u jakoj konkurenciji - kaže Perišić.
Prošlog ljeta bio je pred vratima Herthe, ali i Hajduka čiju ponudu ipak nije prihvatio.
- Da su mi ponudili trogodišnji ugovor došao bih, ali ovako sam ipak izabrao inozemstvo. Sad sam se afirmirao i očekujem da moja karijera ide uzlaznom putanjom - kaže Perišić, čiji su golovi donijeli Bruggeu jubilarnu stotu pobjedu u europskim natjecanjima.