Komentari 7

Petrović: Danas smo prvi put odigrali 20 ozbiljnih minuta...

7

Mi imamo toliko prostora za napredak da je to nevjerojatno. Stalno ponavljam taj 10, rujan i osminu finala. Tada moramo prikupiti sva ova iskustva u tu jednu utakmicu, rekao je Aco Petrović

Danas sam za nijansu zadovoljniji, ali i ova utakmica je imala loših stvari. Kad onako otvoriš utakmicu moraš to jednostavnije privesti kraju. No onaj tko se bavio košarkom zna da je teško uhvatiti ritam kad povedeš 15-0, jer nije bilo realno imati i dalje takav postotak šuta u napadu, da li usporavati, obrzavati... Tu smo malo izgubili ritam, rekao je Aco Petrović.

Hrvatska je pobijedila Crnu Goru 76-72 za treću pobjedu iz isto toliko utakmica na EuroBasketu. Počeli smo sjajno pa smo pali i dopustili da se Crnogorci vrate.

- Žao mi je jer otvorili smo treću četvrtinu s dvije trice, napadački sjajno krenuli, ali nitko nije imao više od dva prekršaja i dopustili smo im da pet puta dođu na obruč. Stalno govorim o tom 10. rujnu, tada moramo prikupiti sva ova iskustva u jednu dobru utakmicu, tad se ovakve stvari ne smiju dešavati, rekao je izbornik Aleksandar Petrović - dodao je izbornik za HRT.

Ključna utakmica u skupini

- Mi imamo toliko prostora za napredak da je to nevjerojatno, to tek možemo očekivati. Danas smo prvi put na ovom turniru odigrali ozbiljnih 20 minuta, koje nam nešto mogu pokazati. Idemo korak po korak, sutra Španjolska, pa dan odmora, pa Česi - rekao je Petrović i dodao:

- Zašto je ova utakmica bila toliko bitna? Da smo kojim slučajem danas izgubili, pa izgubiš sutra od megafavorita Španjolske, zadnji dan imaš 40 minuta u kojima igraš za prolaz dalje. Ovo je zato bila najvažnija utakmica u ovom dijelu u skupini i zadovoljan sam kako smo to odradili. I Roko se vratio na kvalitetan način, to je dobar zalog za budućnost.