Philadelphia iznenadila u prvoj utakmici doigravanja

1

Košarkaši Philadelphije u prvoj su utakmici NBA doigravanja poništili Orlandovu prednost domaćeg parketa, pobjedom 100-98 na Floridi

Najveće je to iznenađenje u nedjeljnim utakmicama NBA doigravanja, makar se dugo vremena nije činilo da Philadelphia može iznenaditi favorizirani Magic. Pred kraj treće četvrtine Orlando je imao čak +18 (79-61), a gosti nikako nisu mogli zaustaviti Dwighta Howarda koji je utakmicu završio s rekordom po broju poena u doigravanju (31) te je imao 16 skokova. No serijom 4-0 krajem te dionice je Philadelphija sramežljivo najavila, a u zadnjoj četvrtini potpuno nadigrala Orlando. Zadnjih 12 minuta je završilo s 35-19 za goste, a Andre Iguodala je 2 sekunde prije kraja postigao koš vrijedan velike prve pobjede. Treba reći da je Philadelphia tijekom regularnog dijela sezone izgubila čak četiri utakmice sa zvukom sirene. U doigravanju, kada je daleko bitnije, su promijenili taj scenarij. Iguodala je predvodio goste sa 20 poena te po osam skokova i asistencija, dok je također odličan bio iskusni Andre Miller sa 15 poena te po sedam skokova i asistencija. Koliko je Chauncey Billups sjajan košarkaš, pokazao je posljednjih godina kada je predvodio Detroit Pistonse (jednom i do naslova NBA prvaka). Koliko je veliko pojačanje Denveru, također je pokazao tijekom ove sezone, ali prava demonstracija njegove moći viđena je u prvom ogledu doigravanja protiv New Orleansa. Denver je pobijedio 113-84, a Billups je postigao 36 poena uz osam asistencija. Trice je gađao sjajnih 8-9, imao je ukupan šut 10-15 te s linije slobodnih bacanja 8-8. Time je zasjenio sve svoje suigrače (J.R. Smith 19 poena, Melo Anthony 13 poena i sedam skokova te Nene Hilario 14 poena i 12 skokova), ali, što je bitnije, i suparnika na drugoj strani Chrisa Paula (21 poen i 11 asistencija). LA Lakersi su svladali Utah 113-100, makar su već na poluvremenu imali ogromnih 62-40. Imali su mogućnost opuštanja u nastavku, a igrač utakmice bio je Kobe Bryant sa 24 poena, četiri skoka i osam asistencija. Fantastičnu obranu je odigrala Atlanta te je startala s pobjedom protiv Wadeova Miamija 90-64. U drugom poluvremenu je Miami zabio samo 25 poena (sedam u zadnjoj četvrtini!), a Atlanta je samo nastavila demonstrirati silu na domaćem parketu. Prošle sezone na tome mjestu niti budući prvak Boston nije dobio niti jednu utakmicu. Miami je tricu gađao 4-23 (17 posto), imali su ukupan šut 26-71 (36 posto), a Dwyane Wade je ogled završio sa samo 19 poena. Prije toga je Wade 13 utakmica zaredom postizao 20 poena i više, no u doigravanje nije zakoračio u takvom stilu. Recimo i da je imao čak osam izgubljenih lopti tijekom susreta.

Istočna konferencija
ORLANDO - PHILADELPHIA 98-100 (Howard 31p, 16s / Iguodala 20p, Miller 15p)
ATLANTA - MIAMI 90-64 (Smith 23p, 10s / Wade 19p)

Zapadna konferencija
LA LAKERS - UTAH 113-100 (Bryant 24p, Gasol 20p / Williams 16p, 17a)
DENVER - NEW ORLEANS 113-84 (Billups 36p, 8a, Nene 14p, 12s / Paul 21p, 5s, 11a)