Komentari 19

Pirova pobjeda Rubina: Poraz Chelseaja i prolaz u polufinale

1

Igrači Chelseaja uspjeli su obraniti prednost od 3-1 iz prve četvrtfinalne utakmice Europa lige protiv ruskog Rubina. Uzvrat je u Rusiji završio slavljem domaćina 3-2...

S velikom je prednošću Benitezova momčad došla na ovo gostovanje, a dodatno je razliku podebljao Fernando Torres već u 5. minuti. Dubinskom ga je loptom pronašao Lampard, a "zamaskirani" je Španjolac prebacio domaćeg vratara i doveo svoju momčad u prednost.

Unatoč minusu od čak tri gola u tom trenutku, Rubin nije želio pasti bez ispaljenog metka, pa je do kraja utakmice uglavnom napadao. I to prilično žestoko.

Ipak, na izjednačenje je Rubin čekao sve do početka drugog dijela, kada se iznad cijele Chelseajeve obrane nadvio Marcano i glavom lijepo pogodio za 1-1. Dogodilo se to u 51. minuti, ali samo četiri minute kasnije domaćin je primio novi udarac. Nakon duplog pasa Mosesa i Ramiresa prvospomenuti je igrač sam izbio pred Rižikovim i lijepo plasirao loptu u mrežu.

Iako je Rubin morao zabiti čak tri pogotka za mogući prolaz nije odustajao od napadanja, pa je prvo u 62. izjednačio Karadeniz, dok je u 75. Natcho realizirao jedanaesterac za 3-2. Prije ta dva pogotka pogodio je Rubin i stativu, te propustio dvije odlične šanse.

Ipak, nakon 3-2 je Chelsea uspio malo primiriti zahuktalog suparnika i bez šokova proći u polufinale.

Ostale se uzvratne utakmice četvrtfinala Europa lige igraju tijekom večeri.