Komentari 55

Pjaca, Ćorić, Rog... Tko bi od njih mogao putem Eduarda?

1

Eduardo da Silva prodao se u Arsenal nakon sjajne utakmice protiv "topnika" prije devet godina. Danas Dinamo dočekuje Arsenal, a u Maksimiru su neki novi klinci...

Zabio je u 12. minuti na Emiratesu. Dinamo je golom Eduarda da Silve vodio do 78. minute protiv Arsenala u kojem su igrali Ljungberg, Van Persie, Adebayor, Henry...

Baš je Ljungberg zabio za 1-1 u 78. minuti, a pobjedu Arsenalu 2006. godine donio je Flamini osam minuta prije kraja utakmice u kojoj je za Dinamo svih 90 minuta odigrao Zoran Mamić. Eduardo je već sljedeće godine bio u Arsenalu.

- Eduardo je sjajan igrač. Opasan je u šesnaestercu i jako je inteligentan. Velik je dobitak za naš klub - hvalio je Wenger hrvatskog Brazilca.

Eduardo je za Arsenal odigrao 67 utakmica, zabio je 20 golova i imao je 18 asistencija. Tko zna što bi bilo da nije bilo loma noge 2008. godine... Dinamo večeras dočekuje Arsenal, devet godina nakon "trice" Arsenala na Maksmiru. Može li netko u "modrom" dresu postati novi Eduardio i zamijeniti Dinamov dres s Arsenalovim?

Marko Pjaca nekako se logično nameće kao prvi potencijalni kandidat. Pjaca ima sve što moderni napadač mora imati, brz je, jak i odličan u igri jedan na jedan. Ima 20 godina, Eduardo je imao 24 kad je odlazio iz Dinama u Arsenal. Arsene Wenger vjerojatno zna sve o Pjaci, kao što zna i za Antu Ćorića.

Ćorić će s 18 godina biti u europskom izlogu, ako ga Zoran Mamić stavi u momčad. Ćorić je klasa, a njegovi potezi vrlo bi lako mogli dovesti kupce na Maksimir. Jedan od kupaca mogao bi biti i Arsenal, zašto ne?

Dinamo ima drugu najmlađu momčad Lige prvaka ove sezone, a među mladićima koji bi mogli "eksplodirati" je i Marko Rog (20). Još nije pokazao zašto je Dinamo za njega platio rekordnih pet milijuna eura u HNL-u, ali tek mu je 20.