Komentari 632

Otvaranje za zaborav: Blijeda Hrvatska potopljena na startu

Reprezentacija Srbije pobijedila je reprezentaciju Hrvatske 13-6. Najbolji u našim redovima bio je Šetka s 2, dok su za Srbiju to bili Prlainović i Mandić s tri gola

Hrvatska vaterpolska reprezentacija izgubila je na otvaranju Europskog prvenstva od aktualnih svjetskih prvaka Srbije 13-6. Bila je to blijeda utakmica naših vaterpolista, koji nisu mogli parirati 'delfinima', a konačni rezultat uvelike podsjeća na onaj iz finala Svjetske lige kad je Srbija pobijedila 11-4. Početak utakmice su obilježili žestoki zvižduci hrvatskoj himni...

Iako je Hrvatska osvojila sva plivanja za loptu na počecima četvrtina, Srbija je ta koja je diktirala tempo, zabijala i na kraju pobijedila.

'Barakude' su povele golom Anđela Šetke u prvoj minuti, a Prlainović je izjednačio na 1-1. Kapetan reprezentacije Josip Pavić sjajno je branio u prvom poluvremenu, ali nije mogao sve sam. Ranđelović je zabio jedan, a Mandić dva za vodstvo Srbije 4-1.

Hrvatska je napadala i probavala, ali nije mogla realizirati napade. S druge strane, Srbija je završavala svoje, a na golu naše reprezentacije je briljirao Pavić. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 7-3 za Srbiju.

Raspad u drugom poluvremenu

I kad smo mislili da ćemo u nastavku ubaciti u brzinu više i biti na gol, dva razlike do kraja utakmice, Srbija je bila ta koja je ubrzala. Hrvatska se raspala, a 'delfini' su napravili seriju od 4-0. Tek je pred kraj treće četvrtine Šetka svojim drugim golom uspio prekinuti hrvatski post.

No odmah u sljedećem napadu, Gocić zabija za 12-4. Srbija je svjesno usporila, izmijenila neke igrače i utakmicu lagano privela kraju. Do završetka susreta Prlainović je zabio svoj treći, a Boris Pavlović i Antonio Petković su ublažili poraz Hrvatske.

Najbolji u redovima naše reprezentacije bili su Josip Pavić i Anđelo Šetka, koji je zabio dva gola, dok su kod Srbije to bili Andrija Prlainović i Dušan Mandić s tri gola. Reprezentacija Srbije je ovom pobjedom dodatno poboljšala omjer s 'barakudama'. 'Delfini' sada imaju pet pobjeda, jedan remi i dva poraza protiv Hrvatske na Europskim prvenstvima.

Pošto je u našoj skupini Francuska ranije pobijedila Maltu 17-7, ostala je na prvom mjestu. Upravo s Francuzima igramo 12. siječnja u utorak.