Komentari 5

Pokopao Grobare: Perišić srušio Partizan s dva gola

3

Clubb Brugge je pobijedio Partizan 2-0 na svome stadionu, a junak večeri je bivši igrač Hajduka. Uz ovaj poraz Partizan gubi sve šanse za prolaz dalje

Partizan je u Brugge došao po slamku spasa. A to im je donosila samo pobjeda protiv Club Brugge, tri boda bila su apsolutni imperativ. Ali nisu računali da domaćin ima jednog momka kojem se takav plan ne sviđa osobito. Ivan Perišić, s brojem 44 na leđima, zabio je u 4. minuti. Nabacivanje je stiglo s desne strane, 187 cm visoki Perišić se vinuo u zrak i pogodio glavom za vodstvo belgijske momčadi. Golman Radosavljević nije imao šanse, braniči Partizana popadali su po travnjaku.
Nakon što je u 14. minuti morao izaći Goran Gavrančić, najbolji branič Partizana, posao je Belgijcima dodatno olakšan. Već u 20. minuti Ivan je mogao imati dva gola na kontu. Đorđević je nakon kornera srušio Geraertsa, sudac je pokazao na bijelu točku, a loptu uzeo Perišić. Gađao je visoko, po sredini, ali pogodio je - previsoko. Lopta je odsjela na prečki, a ni iz drugog pokušaja hrvatski napadač nije je uspio ugurati u gol.
Club Brugge je i nakon toga nastavio u istom ritmu, šanse je trebalo 'samo' pretvoriti u gol. A za to trener Adrie Koster ima - Ivana Perišića. S lijeve strane je u 58. minuti natrčao na dodavanje Nabila Dirara, driblingom izbacio braniča, potkopao loptu i prebacio golmana Radosavljevića. Poletio je Perišić zrakom, u stilu Diega Maradone 'zaplovio' je travnjakom.
Bivši igrač Hajduka tek je 20-godišnjak, ali nosi europsku sudbinu Club Bruggea na svojim leđima. U prošlom je kolu zabio Toulouseu u gostima za 2-2 u sudačkoj nadoknadi, a sada je praktički sam pobijedio Partizan. Club Brugge u skupini J nakon tri kola ima - četiri boda. Da nisu doveli Perišića ovoga ljeta, po ovoj računici bili bi na nuli... I u nastupu za mladu reprezentaciju u pobjedi protiv Srbije pokazao je velik potencijal, ove igre za belgijsku momčad dodatno pojačavaju dojam da su u Hajduku grubo pogriješili puštanjem Perišića.