Poljacima remi s Dancima u svojoj zadnjoj provjeri

1

Nogometaši Poljske u Chorzowu su remizirali u svom posljednjemu pripremnom ispitu uoči Eura odigravši s Danskom 1-1. Gol je zabio Krzynowek

Gosti su u 28. minuti poveli golom Martina Vingarda, koji je gurnuo loptu u mrežu nakon što je poljski vratar Boruc obranio udarac Arsenalovu centarforu Nicklasu Bendtneru.
Sedam minuta kasnije Maciej Žurawski amaterski je izveo 11-erac, kojega je danski vratar Sorensen lakoćom uhvatio. Do kraja poluvremena puleni Lea Beenhakkera ipak su uspjeli izjednačiti na 1-1. Nakon krasne akcije Žurawskog i Smolareka, mrežu Danaca pogodio je Jacek Krzynowek. Ljevonogi veznjak Bundesligaša Wolfsburga zabio je desnom nogom u 43. minuti.
Poljaci su bili bolja i dominantnija momčad. Ipak, Danci nemaju jaku momčad. Vratar Sorensen, veznjaci Poulsen, Rommedahl i Jorgensen, te napadač Bendtner najveće su zvijezde momčadi.