Komentari 3

Pranjić u intervjuu: Znao sam kamo će Dida krenuti

3

Danijel Pranjić dao je intervju za nizozemsku televiziju. Tema razgovora bili su njegovi golovi i sjajna forma kao i sramoćenje Dide Panenkom

Teško je sada reći nešto pametno. Vodili smo 2-0 u Rotterdamu i na kraju izgubili. U prvom poluvremenu nisu imali rješenja za nas. Zabili smo dva gola, a kada smo pomislili da je gotovo oni su se vratili. Mislim da smo si sami krivi što su nas stigli. Pokušavali smo igrati duge lopte, a ne kratka dodavanja kao u prvom poluvremenu. Zabili su nam prvi gol iz slobodnog udarca, a nakon toga se bilo teško braniti. Pogriješili smo još jednom i završilo je 2-2. Iako mislimo da su drugi gol zabili iz zaleđa, moramo zaboraviti tu utakmicu i posvetiti se nastavku sezone - rekao je Danijel o utakmici s Feyenordu.
Heerenveen bolje igra na domaćem stadionu. Danijel je pokušao odgovoriti zašto je tome tako.
- Na našem stadionu gledatelji nas nose do pobjeda, no želimo li osvajati naslove moramo pobjeđivati i na gostovanjima. Za sada nije tako, no nadam se da će se to promijeniti.
Danijel Pranjić puno zabija u Nizozemskoj i jedan je od najboljih igrača lige, ali i najbolji strijelac Heerenveena.
- Igramo napadački nogomet i zabijamo puno, no previše ih i primamo. Imamo odličnog trenera. Ne priča puno, no izuzetno je smiren i zna sve o nogometu.
Ove sezone zabio je osam golova u sedam utakmica pa mu je ovo možda i najbolja sezona u karijeri.
- zabio sam puno golova. Najbolji sam strijelac u Heerenveenu i nadam se da ću nastaviti tako. Očekujem 20 golova u sezoni.
Penal protiv Milana izveo je hrabro. Didi je "podvalio" Panenku.
- Da. Treba malo hrabrosti da puknete takav penal, no uvijek odlučujem kako ću pucati neposredno prije izvođenja. Znao sam kamo će Dida krenuti i odlučio sam se za ovaj udarac. Lijep gol - završio je hrvatski reprezentativac.