Komentari 12

Preokret Spursa na Britanniji, pobjede Evertona i Liverpoola

Preokret Spursa na Britanniji, pobjede  Evertona i Liverpoola
1

Nije dobro počelo za Tottenham. Domaćini su poveli u 3. minuti golom N'Zonzija. Spursi su izjednačili u 20. minuti golom Dempseya, a pobjedu im je u 83. minuti donio Adebayor

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na gostovanju kod Stokea 2-1 u 37. kolu Premiershipa i tako nastavili utrku s Arsenalom za četvrto mjesto i Ligu prvaka. Trenutno Spursi imaju dva boda više, ali i utakmicu više.

Nije dobro počelo za Tottenham na Britanniji. Domaćini su poveli već u 3. minuti golom N'Zonzija. Spursi su izjednačili u 20. minuti golom Dempseya, a pobjedu im je u 83. minuti donio Emmanuel Adebayor.

Mladen Petrić igrao je od 71. minute u porazu Fulhama protiv Liverpoola 3-1. Domaćini su poveli golom Berbatova u 33. minuti, a onda je na scenu stupio Daniel Sturridge i s hat-trickom donio pobjedu 'redsima'.

David Moyes pobjedom se oprostio od navijača Evertona. Kao domaćini pobijedili su West Ham 2-0 golovima Mirallasa. Nikica Jelavić igrao je od 73. minute.

Važne pobjede u borbi za opstanak ostvarili su Norwich i Newcastle. Norwich je razbio WBA 4-0, a 'svrake' su pobijedile na gostovanju kod QPR-a 2-1.