Komentari 37

Preokret vrijedan vrha HNL-a: Lokomotiva srušila Dragovoljac!

LUDILO NA KRANJČI Dragovoljac je poveo, Lokomotiva okrenula, a na koncu je susret završio s čak pet golova. Lokosi su nakon tri kola i još bez poraza zasjeli na prvo mjesto ispred Osijeka, Rijeke i Dinama

Nogometaši Lokomotive nastavljaju s dobrim partijama ove sezone pod vodstvom novog trenera Silvija Čabraje! Nakon remija protiv Hajduka 2-2 i pobjede nad Slavenom 2-1, 'lokosi' su u 3. kolu Prve HNL srušili Hrvatski dragovoljac 3-2 u zajedničkom dvorištu i zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice.

POGLEDAJTE VIDEO: 24 pitanja s Josipom Pivarićem

Josip Pivarić: 'Costa i Coman su mi radili najveće probleme, a u HNL-u Vešović' | 24 pitanja 06:17

Obje momčadi igraju na Kranjčevićevom stadionu u Zagrebu, a ovoga puta u ulozi domaćina je bila Lokomotiva. No, prvi je poveo gost.

I to već u 14. minuti kada je Veljača dobio loptu u kaznenom prostoru nakon prizemnog ubačaja sa strane, a onda se lijepo namjestio i iskosa s oko 14 metara zabio za vodstvo svoje momčadi.

Zagreb: NK Lokomotiva i NK Hrvatski dragovoljac u 3. kolu Prve HNL

Vodstvo 'crnih' trajalo je do 40. minute kada je Valentić zapaprio svojima. Doduše, situacija je bila teška i moglo se dogoditi bilo kome. Pivarić je nakon napada preko lijeve strane uputio centaršut, a branič Dragovoljca bio u nezgodnoj situaciji u duelu s Aliyuom pa poslao loptu u vlastitu mrežu.

S 1-1 se otišlo na odmor i vrlo brzo u nastavku Lokomotiva je u potpunosti preokrenula susret.

Igrala se 53. minuta kada je Bašić poslao krivo dodavanje, a loptu preuzeo Milićević. Kratko ju je povukao i onda pucao s otprilike 18 metara pa od stative zabio sjajan gol.

Na 3-1 povisio je Kačavenda 10 minuta prije isteka regularnog dijela. Nova loša reakcija gostujuće obrane omogućila je Kačavendi da primi loptu na 20-ak metara pa se ušeta u kazneni prostor. Lukavim udarcem matirao je Šubarića.

Nadu gostima vratio je Bagadur golom u 87. minuti nakon velike gužve u šesnaestercu, no Dragovoljac se ipak nije uspio vratiti i uzeti barem bod.

Lokomotiva (7) je tako apsolvirala i treće kolo nove sezone pa nakon tri utakmice i dalje ne zna za poraz. To joj je privremeno donijelo vrh HNL-a ispred Osijeka (6), Rijeke (6) i Dinama (3).